Październik 2017 - ZSP nr 2 w Jędrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Październik 2017

Wydarzenia
4.10.2017 r.
Ogólnopolska Akcja Głośnego Czytania w Grocie
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”Wisława Szymborska. Biblioteka szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji głośnego czytania i w dniach 1-5 październik młodzież klas pierwszych czytała nowości wydawnicze zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa .Akcja miałą na celu popularyzowanie czytania i zapoznanie uczniów z bogatym księgozbiorem naszej biblioteki. Akcję zorganizowała Ewa Nemś.
E.Nemś 

8.10.2018
Projekt Krokus
Już po raz czwarty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stefana Roweckiego “Grota” w Jędrzejowie realizuje międzynarodowy projekt Krokus. Muzeum Galicja z siedzibą w Krakowie jest koordynatorem projektu w Polsce. Pomysłodawcą akcji na całym świecie jest Irlandzkie Towarzystwo Holocaust Education Trust. Co roku coraz wiecej szkół na całym świecie bierze udział w projekcie. W ramach projektu Krokus, uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Krokusy zakwitną na wiosnę. Jednak w projekcie nie chodzi tylko o to, żeby w koło szkoły było pieknie i kolorowo na wiosnę. Żółte krokusy mają symbolizować i przypominać o dzieciach które zginęły podczas II Wojny Światowej. Od wojny minęło ponad siedemdziesiąt lat a na świecie nadal trwają konflikty zbrojne w których giną także dzieci.
Projekt Krokus ma na celu zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, rasizmem, uprzedzeniami i nietolerancją. Koordynatorem międzynarodowego projektu od początku realizacji jest nauczyciel języka angielskiego i opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego Ewelina Żychlińska. Realizacja Projektu Krokus jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście oraz Unii Europejskiej.
Ewelina Żychlińska

17.10.2018 r.
Dzień Edukacji Narodowej
W związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej w naszej szkole w dniu 12.10.2018 r. odbyła się uroczysta akademia. Rozpoczęła ją dyrektor J.Jędrzejewska, podziękowała zgromadzonym na sali pedagogom za codzienny trud wkładany w pracę z młodzieżą, życząc dalszych sukcesów zarówno zawodowych jak i tychżyciu prywatnym. Wyróżniającym się w pracy pedagogiczno-wychowawczej nauczycielom zostały przyznane Nagrody Dyrektora. W tym roku otrzymali je:  Olga Cholewińska, Katarzyna Chrust, Michał Cichoń, Michał Fendrych, Stanisław Kot, Paweł Kowalski, Aleksander Mazurkiewicz, Hieronim Muchowski, Dariusz Łaskawski, Maciej Romek, Małgorzata Sosnowska, Bernard Suchmiel, Ewelina Żychlińska. Na zakończenie akademii młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. 
Kilkunastu naszych pedagogów wzięło również udział w powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej, który miał swój finał w murach Muzem im.Przypkowskich. Tutaj właśnie w jednym z pawilonów wystawowych odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych oraz nagród wyższego szczebla dla pedagogów z powiatu jędrzejowskiego. Wśród nagrodzonych i odznaczonych  znaleźli się:
Nagrody Starosty: Jolanta Jędrzejewska, Monika Bugajska, Zygfryda Karkocha, Tomasz Wojtachnio
Brązowy Krzyż Zaslugi - Anna Kamińska, Monika Bugajska
Medal Złoty za długoletnią służbę - Michał Fendrych
Medal Srebrny za długoletnią służbę - Anna Banaczkowska
Medal Brązowy za długoletnią służbę  - Aleksander Mazurkiewicz, Ewelina Żychlińska
Uroczystości uświetnił występ naszej młodzieży.
Z.Marcinkowski 

22.10.2018
Dzień Geodety
Klasy technikum budowlanego oraz pierwsza klasa technikum geodezyjnego wzięły udział w zorganizowanym po raz pierwszy Dniu Geodety. Okazja ku temu była szczególna, gdyż po raz pierwszy w powiecie jędrzejowskim utworzono w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im Stefana Roweckiego “Grota” w Jędrzejowie kierunek: technik geodeta. Kierunek cieszy się ogromną popularnością bo jest to zawód z przyszłością. Uroczystego otwarcia Dnia Geodety dokonała dyrektor szkoły Jolanta Jędrzejewska, witając młodzież oraz Naczelnika Wydziału Eukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Stanisława Nawrota.
W pierwszej części spotkania zaprezentowali się przedstawiciele firmy GEOMAX dostarczającej urządzenia pomiarowe, wsparcie oraz serwis urządzeń geodezyjnych. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem geodezyjnym takimi jak: GPS, GIS, tachimetry, systemy pomiarowe 3D, niwelatory, pionowniki itp. Kolejnym etapem spotkania była część praktyczna, która najbardziej spodobała się uczniom, gdyż mieli jedyną okazję popracować i poćwiczyć pomiary na nowoczesnym sprzęcie. Uważa się obecnie, że zawód geodety jest najbardziej nowoczesnym, praktycznym oraz atrakcyjnym zawodem na rynku pracy. Geodeci uczestniczą w różnego rodzaju procesach planowania i projektowania. Uczniom, którzy podjęli naukę w roku szkolnym 2018/2019 na kierunku technik geodeta życzymy owocnej nauki.
Ewelina Żychlińska

26.10.2018 r.
Wycieczka do DP CleanTech
W dniu 26.10.2018r uczniowie klasy IIITms wraz z wychowawcą Martą Chabuz oraz szkolnym doradcą zawodowym Iwoną Dudek wybrali się na wycieczkę zawodoznawczą do zakładu produkcyjnego DP CleanTech w Jędrzejowie. Jest to firma założona w 2004 roku zajmująca się projektowaniem, inżynierią, produkcją oraz przekazaniem do eksploatacji elektrowni wytwarzających energię z odpadów, zapewniając kompletne rozwiązania w zakresie przetwarzania odpadków na czystą energię.
Młodzież została przyjęta przez kierownika produkcji – pana Dariusza Wielińskiego, który w części pierwszej spotkania za pomocą ciekawej prezentacji multimedialnej przestawił zakład pracy. Opowiedział również o wymaganiach stawianych kandydatom na pracowników w ich branży. Zachęcał uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności, korzystania z dodatkowych szkoleń i kursów, zdobywania uprawnień.
W drugiej części spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda linia produkcyjna, specyfika pracy oraz maszyny wykorzystywane w zakładzie. Mogli również przyjrzeć się czynnościom wykonywanym przez pracowników firmy na poszczególnych stanowiskach pracy.
Mamy nadzieję, że zdobyte przez uczniów informacje i spostrzeżenia z wizyty w DP Clean Tech będą im pomocne w kreowaniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej. 
Iwona Dudek
31.10.2018
Konkurs z języka angielskiego
Uczniowie klasy II Tbs wzięli udział w konkursie z gramatyki języka angielskiego, zorganizowanym przez Ewelinę Żychlińską-nauczyciela języka angielskiego. Konkurs obejmował ćwiczenia z czasów gramatycznych teraźniejszych i przeszłych. Miłośnicy języka angielskiego musieli przetłumaczyć zdania, utworzyć pytania i formy przeczące. Po podliczeniu punktów okazało się, że należy wyróżnić trzech uczniów: Adriana Samka, Mateusza Ferta i Alana Czekaja.
Celem konkursu gramatycznego było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim oraz podniesienie poziomu umiejętności językowych.
Ewelina Żychlińska

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego