Menu główne:

2019_2020

Sukcesy > Sport
12.12.2019 r.
I Międzyszkolny Turniej w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc o Puchar Starosty Powiatu Jędrzejowskiego Pawła Faryny
Grot na podium!
Po raz pierwszy zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców z Zespołu Szkół nr 2 im gen. Roweckiego “Grota” w Jędrzejowie zdobyła pierwsze miejsce podczas mistrzostw powiatu jędrzejowskiego  w tenisie stołowym drużynowym. Zawody odbywały się w Szkole Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie. Wśród uczniów szkół średnich najlepsi okazali się zawodnicy z “Grota”. Dziewczęta z ZS nr 2 w Jędrzejowie reprezentowały  uczennice: Patrycja Mularczyk z klasy ITfg, Karolina Pobereżnyj i Katarzyna Mularczyk z klasy IIITfg.  W składzie  męskiej drużyny byli:  Konarad Niziurski z klasy IVTbe oraz Kamil Grad i Michał Pełka z klasy ITm.
- To dla nas ogromny sukces. Bardzo cieszymy się z pierwszego miejsca. Pierwszy raz nasza drużyna żeńska stanęła na podium. Młodzież jest ogromnie zaangażowana w treningi w tenisie stołowym. Oprócz trenowania w szkole, ćwiczą tenisa wiele godzin poza szkołą - mówi opiekun drużyn z ZS nr 2, nauczyciel wychowania fizycznego Aleksander Mazurkiewicz.
Wśród szkół średnich drugie miejsce zajęła drużyna z I Liceum im. M. Reja w Jędrzejowie, a trzecie uczniowie z ZS nr 1 w Jędrzejowie.
Już w kwietniu powiat jędrzejowski uczniowie z “Grota” będą reprezentować na zawodach wojewódzkich. Trzymamy kciuki za młodych tenisistów!