2022_2023

Sukcesy > Sport
09.09.2022
Turniej Piłki Nożnej
W piątkowy poranek na boisku szkolnym ZS nr 2 w Jędrzejowie zebrali się miłośnicy piłki nożnej aby kibicować zawodnikom biorącym udział w I Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców. Do rozgrywek stanęło sześć drużyn piłkarskich z klas: 4Tm, 4tm, 4 Tbs, 3c, 3 Tms, 2tes. Po zaciętej walce okazało się, że najlepszą drużyną jest klasa 4Tm, drugie miejsce zajęła klasa 2tes, trzecie miejsce przypadło klsie 4Tbs, czwarte klasie 3Tms, piąte miejsce klasa 3c i szóste miejsce przypadło klasie 4tm. Turniej rozgrywał się w systemie każdy z każdym. Organizacją turnieju oraz sędziowaniem zajęli się nauczyciele zespołu wychowania fizycznego.
E.Żychlińska
05.10.2022
Sportowa jesień w powiecie jędrzejowskim.
Cztery szkoły ponadpodstawowe spotkały się w środowy poranek na boisku Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota", aby spróbować swoich sił w piłce nożnej. Oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonali:starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna, dyrektor szkoły ZS nr 2 w Jędrzejowie Paweł Kowalski oraz wicedyrektor ZS nr 2 Janusz Adamczyk. Mecze piłkarskie rozegrały szkoły: ZS nr 1 im. S. Konarskiego w Jędrzejowie, LO im. M. Reja w Jędrzejowie, Awans Jędrzejów oraz gospodarze spotkania ZS nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Turniej rozgrywał się w systemie "każdy z każdym". Po podliczeniu punktów najlepszą drużyną spotkania okazała się drużyna z ZS nr 1 w Jędrzejowie, drugie miejsce przypadło drużynie z LO, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy a na czwartym drużyna ze szkoły Awans. Spotkanie sędziowali nauczyciele zespołu wychowania fizycznego. Nagrody za udział w rozgrywkach sportowych zostaną wręczone drużynom w starostwie powiatowym, na uroczystym podsumowaniu sportowej jesieni.
31.10.2022
Liga Tenisa Stołowego
Sześcioro uczniów z Zespołu Szkół nr 2 reprezentowało szkołę podczas pierwszego spotkania XXI Ligi Tenisa Stołowego, które miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie. Do rozgrywek stanęły dwie drużyny. Żeńska w składzie: Patrycja Mularczyk, Karolina Szczepańska, Aleksandra Gocel oraz drużyna męska w składzie: Michał Pełka, Kamil Grad, Mateusz Olesiński. W wyniku zaciętej walki, po podliczeniu punktów, podczas pierwszego spotkania z sześciu okazało się, że w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła uczennica z "Grota" Karolina Szczepańska. Na trzecim miejscu podium stanęła jej szkolna koleżanka Patrycja Mularczyk. Wśród panów z "Grota", najwięcej punktów zdobył Kamil Grad zdobywając trzecie miejsce, a Michał Pełka  - piąte miejsce. Organizatorem spotkania jest Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Ponieważ w wyniku pandemii w latach poprzednich liga nie mogła się odbyć, dopiero na tym spotkaniu wręczono drużynie z "Grota" puchar burmistrza miasta Jędrzejowa za zajęcie I miejsca w XX edycji Ligi Tenisa Stołowego w kategorii szkół średnich za 2020 rok. Opiekunem drużyny ZS nr 2 w Jędrzejowie jest nauczyciel wychowania fizycznego, Aleksander Mazurkiewicz.
08.12.2022
Sukces"Grota" w Turnieju Piłki Siatkowej drużyn mieszanych o puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny.
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego " Grota" w Jędrzejowie po raz kolejny udowodnili,że ze sportem są za pan brat. Na hali ZS nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie spotkali się ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkół powiatu jędrzejowskiego, aby zmierzyć się w dyscyplinie sportu piłce siatkowej. W turnieju piłki siatkowej drużyn mieszanych o puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny zmierzyło się pięć drużyn. Po klasyfikacji okazało się,że pierwsze miejsce zajmuje drużyna z "Grota". Kolejne miejsca przypadły uczniom ze szkół: Awans, ZS nr1, LO Wodzisław, LO im. M. Reja. Turniej rozgrywał się w duchu fair play. Serdecznie gratulujemy!
07.02.2023
Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym.
W piątek 17 lutego w Szkole Podstawowej numer 4 w Jędrzejowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Patrycja Mularczyk (IV Tfg) i Karolina Szczepańska (II Tfż), natomiast w kategorii chłopców wywalczyliśmy drugą lokatę. Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Kamil Grad (IV TM), Michał Pełka (IV TM) i Jakub Komorowicz (I Ti). Opiekunem obu drużyn był Aleksander Mazurkiewicz
14.03.2023 r.
Przez sport na... Politechnikę Świętokrzyską!
W ramach realizacji projektu na Politechnice Świętokrzyskiej, Społeczna Odpowiedzialność Nauki blisko 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie wzięło dziś udział w turniejach sportowych. Turnieje sportowe organizowane są w ramach tego projektu dla uczniów szkół średnich całego województwa świętokrzyskiego. Celem projektu jest integracja środowiska akademickiego ze szkołami średnimi województwa, jako przyszłymi studentami PŚ. Projekt realizowany jest od 11 lat. W tym roku zawodnicy z naszej szkoły wystartowali w dwóch dyscyplinach: zawody na ergometrze wioślarskim oraz turniej piłki nożnej. Na sześć biorących udział drużyn w piłkę nożną uczniowie "Grota" zajęli drugie miejsce. W zawodach na ergometrze wioślarskim (drużyna dziewcząt i chłopców)zajeliśmy trzecie miejsce. Karola Mignano ucznia klasy 3tfg wybrano najlepszym bramkarzem a najlepszym strzelcem turnieju okazał się także uczeń naszej szkoły Ksawery Kulasek z klasy 2tse. Opiekę merytoryczną nad zawodnikami z "Grota" sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie: Wojciech Domagała, Michał Olesiński, Mikołaj Pełka. Serdecznie gratulujemy wyników!
31.03.2023 r.
Turniej Piłki Siatkowej.
Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie odbył się turniej piłki siatkowej o puchar dyrektora szkoły Pawła Kowalskiego. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym co oznacza,że przegrany zespół odpadał. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów. W turnieju wzięły udział wszystkie klasy naszej  szkoły. W wielkim finale spotkały się drużyny z klas: 2tgs i 3tfg. Jednak to klasa 3 tfg stanęła na podium z wynikiem 2:1. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
03.04.2023 r.
Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt.
Na hali sportowej I Liceum im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie spotkały się trzy drużyny dziewcząt z jędrzejowskich szkół średnich. Rozegrano mecze o puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny. Rozgrywki odbyły się w ramach akcji Sportowa Wiosna w powiecie jędrzejowskim. Najlepszymi siatkarkami okazały się dziewczyny z Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z ZS nr 1 w Jędrzejowie, a trzecie miejsce przypadło gospodarzom turnieju. Organizatorem turnieju był Powiatowy Związek Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie. Serdecznie gratulacje dla siatkarek z "Grota". Opiekunem zwycięskiej drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego z ZS nr 2 Eugeniusz Cichoń.
04.04.2022 r.
Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc – Sukces „Grota”!
Dnia 04.04.2023 w hali sportowej III LO im. C. K. Norwida w Kielcach, odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zmaganiach wzięło udział ponad 100 zawodników, wśród których znalazła się sześcioosobowa reprezentacja „Grota”. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i wywalczyli medale indywidualnie oraz drużynowo. W najlżejszej kategorii wagowej do 59 kg, z wynikiem 75 kg, na piątym miejscu uplasował się Filip Skrzypczyński. Kacper Olszewski zdobył srebrny w kategorii do 66 kg, z wynikiem 100 kg. W kategorii wagowej do 74 kg, z wynikiem 120 kg, na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Patyna. Wśród zawodników do 83 kg, z wynikiem 102,5 kg, piąte miejsce zajął Alan Kuryga. W kategorii wagowej do 93 kg, z wynikiem 125 kg, szóstą lokatę zajął Bartosz Sadowski. W najcięższej kategorii powyżej 93 kg, po zaciętej walce najlepszy okazał się nasz zawodnik Bartosz Wieliński, który wycisnął 140 kg. Doskonała postawa naszych zawodników pozwoliła na zdobycie pierwszego miejsca drużynowo, co jest ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkoły.
Opiekunem drużyny ZS nr 2 w Jędrzejowie jest nauczyciel wychowania fizycznego, Aleksander Mazurkiewicz. Całej drużynie należą się ogromne brawa za wyniki i wysiłek włożony w przygotowanie do zawodów. Gratulujemy!
21.04.2023r
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły.
Aż 22 drużyny z Zespołu Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego Grota w Jędrzejowie stanęło do walki o puchar dyrektora szkoły Pawła Kowalskiego. Turniej rozgrywał się w systemie pucharowym. Po kilku godzinach zaciętej gry piłkarskiej na boisku ZS nr 2, okazało się,że puchar trafia w ręcę drużyny z klasy 2Tse. Turniej piłki nożnej zorganizował oraz czuwał nad jego sprawnym przebiegiem zespół wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju za grę w duchu fair play!