2011 - 2012 - Archiwum wydarzeń ZS nr 2 w Jedrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

2011 - 2012

07-13.08.2011
Wakacyjny obóz naukowy
W czasie tegorocznych wakacji po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wakacyjnym Obozie Naukowym w Poroninie, realizując jedno z przedsięwzięć projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji. Młodzież zakwaterowana była w pięknie położonym Ośrodku Wczasowym „Limba”, na terenie którego odbywały się również zajęcia dopołudniowe prowadzone przez trenerów, poświęcone rozwijaniu umiejętności matematycznych. Popołudnia i wieczory też były wypełnione różnego typu zajęciami. A to zatapialiśmy się w basenach termalnych w Szaflarach, to znów zadeptywaliśmy Gubałówkę, Zakopane i Poronin. Byliśmy na „Posiadzie u górala” w Murzasichle gdzie miało miejsce "bajanie" o górach i góralach. Wieczorami też nie mogliśmy narzekać na brak zajęć - uczestniczyliśmy w dyskotekach, grillu, rozgrywkach sportowych. Na zakończenie musieliśmy wykonać prace podsumowującą zajęcia metodą projektu którego tematem był „Analfabetyzm matematyczny”. Ale wszystko to nic, jakoś wytrwaliśmy.   
(II Ts)
01.09.2011
Koniec wakacji
Wakacje, czas wolny od zajęć lekcyjnych dla jednych był słodkim niebytem dla innych czasem pracy zarobkowej. Niestety wszystko kiedyś się kończy i dzień 1 września jest sygnałem że czas rozpocząć dalszy etap edukacji. W wielu szkołach rozpoczęto nowy rok szkolny 2011/2012. Podobnie było i u nas. Dyrektor szkoły W.Blicharski w swym przemówieniu zwrócił się do młodzieży oraz grona pedagogicznego, którym życzył sukcesów w nauce i pracy. W podobnym tonie utrzymane były skierowane do społeczności naszej szkoły listy Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz wystąpienie zaproszonych przedstawicieli władz powiatowych. Następnie uczniowie klas pierwszych spotkali się ze swymi nowymi wychowawcami, którzy zapoznali ich z planem zajęć oraz budynkiem szkoły.
Wychowawcy klas pierwszych:
1C - P.Rybiński, 1H - M.Olesiński, 1K - J.Adamczyk, 1OW - B.Ragan, 1Tm - W.Bugajski, 1Ts - Z.Karkocha, 1Tf - K.Chrust, 1Tg - R.Mider, 1Tb - A.Haczyk, 1Tb1 - M.Chabuz, 1Th - M.Strzeszkowska. 
(Z.Marcinkowski)
13.09.2011
Maraton maturalny
Dziś w naszej szkole miał miejsce etap powiatowy I Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły oraz  LO i ZSP nr 1 w Jędrzejowie - łącznie 30 osób. Konkurs polegał na rozwiązaniu 4 zadań, których autorami byli wykładowcy Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Uczniowie z najlepszymi wynikami przejdą do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w dniu 20.09.2011 r.
               
(Z.Marcinkowski)
16.09.2011
Dzień Patrona Szkoły
Obchody Dnia Patrona naszej szkoły zaszczycili swą obecnością m.in.: Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Beata Oczkowicz - Wicewojewoda Świętokrzyski, Małgorzata Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty, Edmund Kaczmarek - Starosta Jędrzejowski, Żołnierze Armii Krajowej: Julian Wieliński, Edward Poczęty, samorządowcy, dyrektorzy szkół i firm współpracujących z naszą placówką, emerytowani nauczyciele, zaproszeni goście a wśród nich Mariusz Korzeniowski, który przybył na tą uroczystość w mundurze żołnierza z września 1939 r. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. Jan Zwierzchowski - diecezjalny wizytator religii w asyście Proboszcza O. Wiesława Kundery i O. Tomasza Struka. Po mszy świętej uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły; rotę przysięgi odczytał Mateusz Siwiec. Następnie młodzież przygotowana przez naszych nauczycieli Anetę Kowalską, Pawła Kowalskiego i Sławomira Strzeszkowskiego przedstawiła wzruszający program słowno - muzyczny o Patronie Szkoły - gen. Stefanie Roweckim "Grocie". Kolejnym punktem programu naszych uroczystości był pokaz multimedialny gloryfikujący działania Armii Krajowej. W trakcie jego trwania na ekranie można było zobaczyć m.in. córkę gen. S.Roweckiego odsłaniającą 16 września 1995 r. w naszej szkole tablicę upamiętniającą postać ojca. Tuż po jego zakończeniu wicedyrektor B.Suchmiel w imieniu Zarządu Okręgu Kielce Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wręczył legitymację Członka Nadzwyczajnego Armii Krajowej (bez uprawnień kombatanckich) Staroście Jędrzejowskiemu Edmundowi Kaczmarkowi w asyście Żołnierzy Armii Krajowej J.Wielińskiego i E.Poczętego, Prezesa Koła w Jędrzejowie P.Kowalskiego i członków zarządu koła O.W.Kundery i S.Wijasa. Następnie pani B.Oczkowicz i pan A.Jarubas złożyli społeczności szkolnej serdeczne życzenia w zwiazku z rozpoczynającym sie rokiem szkolnym 2011/2012. Dyrektor szkoły W.Blicharski odczytał listy od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi M.Sawickiego, Posła na Sejm RP - M.Pawlaka, a także Prezesa ZGŚZŻAK - S.Oleksiaka.
Pani M.Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty w swym wystapieniu podkreśliła, że bardzo często uczestniczy w uroczystościach na terenie ZSP nr 2. Składając serdeczne życzenia wypowiedziała następujące słowa: "Uczestnicząc w poprzednich obchodach Dania Patrona sądziłam, że nie można przygotować piękniejszej uroczystości. Dzień dzisiejszy dowiódł że jest to możliwe. Gratuluję". Po przemarszu z klasztoru O.O. Cystersów do szkoły młodzież uczestniczyła w składaniu wiązanek kwiatów pod:
- pomnikiem mjr Stefana Gądzio - Kosa dowódcy ZWZ-AK Obwodu Jędrzejów w latach 1941-1944,
- "Dębem Katyńskim" poświęconym kpt. Antoniemu Zajtzowi zamordowanemu w Charkowie,
- tablicą poświęconą Patronowi Szkoły gen. Stefanowi Roweckiemu "Grotowi".
W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe: ZSP nr 2 w Jędrzejowie, 1 Pułku Piechoty Armii Krajowej, Związku Inwalidów Wojennych. Dowódcą pocztów był S.Wijas.
(B.Suchmiel)

28.09.2011
Praktyki w Grecji
Część uczniów naszej szkoły zapomniała już o letnich praktykach. Tak było m.in. w przypadku grupy hotelarzy, którzy odbywali swoje praktyki nad morzem, w Łebie. Czas praktyk upłynął im szybko i miło. Oprócz normalnej pracy i czynności przewidzianych programem praktyk młodzież mogła wypocząć i skorzystać z wszelkich atrakcji, oferowanych przez ten nadmorski kurort. Inni z naszych uczniów dopiero zakończyli jednak swe praktyki, które realizowane były poza granicami naszego kraju, a dokładnie w Grecji. Czas pracy młodzież mogła przeplatać ze zwiedzaniem tego pięknego kraju i korzystania ze słońca oraz nadmorskich plaż.
(Z.Marcinkowski)
29.09.2011
Konklurs
Dziś uczniowie klas III Th i III Ti, wzięli udział w konkursie "Lekcja o Funduszach Europejskich" zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Znaleźli sie wśród 11 tysięcy uczniów chcących zwiększyć wiedzę o Funduszach Europejskich oraz poznać pozytywne zmiany w regionie, które zachodzą w dużej mierze dzięki programowi Rozwój Polski Wschodniej. Zajęcia rozpoczęły się wprowadzeniem do tematyki Funduszy Europejskich i Programów Operacyjnych. Następnie odbyła się część ćwiczeniowa tj. praca z komiksem "Na tropie Funduszy Europejskich w Polsce Wschodniej". Zadaniem konkursowym było rozwiązanie krzyżówki, znajdującej się na końcu komiksu. Najlepsi uczniowie z każdej klasy zostali nagrodzeni gadżetami promocyjnymi. Konkurs przygotowała i przeprowadziła mgr Renata Gola - nauczyciel przedsiębiorczości.
(R.Gola)
03.10-08.10.2011
Spotkanie z AIESEC
Kto jest prezydentem Gruzji? Jaka religia dominuje w Turcji? Czy barszcz ukraiński naprawdę istnieje na Ukrainie? Na te i inne tematy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie mieli okazje porozmawiać z wolontariuszkami z Gruzji, Ukrainy i Turcji. Wolontariuszki działające przy międzynarodowej studenckiej organizacji AIESEC w ramach projektu Enter Your Future odwiedzają sześć miast w województwie świętokrzyskim. W każdej szkole prowadzą zajęcia przez tydzień. Głównym celem projektu jest szacunek i tolerancja dla inności lecz to nie jedyne idee tego przedsięwzięcia. Tegoroczną tematyką jest szerzenie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, efektywne podejmowanie decyzji, uświadomienie i generowanie pomysłów biznesowych. Projekt jest niejako impulsem do działania, aktywizatorem do propagowania wartości takich jak dialog międzykulturowy, poszanowanie różnych poglądów politycznych, światopoglądowych i społecznych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że warsztaty są prowadzone w języku angielskim od samego początku. Dzięki bogatym prezentacją multimedialnym uczniowie z Grota mieli okazje nie tylko obejrzeć slajdy z dalekich krajów, ale także porozmawiać o codziennym życiu w ich krajach, o tym co nas łączy i dzieli. Ideą projektu jest szerzenie kreatywnej przedsiębiorczości oraz uczenie polskiej młodzieży tolerancji wobec innych kultur i religii świata. Równie ważnym celem projektu jest umożliwienie młodym ludziom kontaktu z kulturami i religiami, które istnieją na całym świecie. "Jesteśmy bardzo zadowolone, że mamy okazje poopowiadać waszym uczniom o krajach z których pochodzimy, o tym jak żyjemy, jak spędzamy czas wolny" -mówi Ipek Soydan z Turcji. Chcemy im powiedzieć jak najwięcej, ale nie suchych informacji, które mogą znaleźć w Internecie, tylko to co naprawdę ich interesuje - dodaje Turczynka. Jędrzejowska szkoła już po raz kolejny gościła u siebie międzynarodowych wolontariuszy z organizacji AIESEC.
(Ewelina Żychlińska)
05.10.2011
Dni Języków Obcych
W ramach Dni Języków Obcych w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny na plakat –wizytówkę kraju europejskiego. Do konkursu zgłosiły się trzy drużyny z klas drugich i czwartych. Każdy zespół losował kraj o jakim stworzy 2 plakaty: Włochy, Hiszpania, Francja. Po burzliwych obradach w zespołach, co najlepiej będzie kojarzyć się z krajem, dziewczyny zabrały sie do pracy. Ponieważ technika była dowolna na stołach królowały farby plakatowe, kredki, flamastry i kredki świecowe. Po ukończonym konkursie plakaty można było podziwiać na pierwszym piętrze przed salą 21. Uzgodniono, że poziom prac jest bardzo wysoki i wyrównany i przyznano wyróżnienia wszystkim trzem drużynom. W konkursie udział wzięły: z klasy II Th Dziopa Karina, Domagała Jolanta, Jagusińska Anita, Antas Justyna, Woźniak Kinga i Hera Alicja, oraz z klasy IV Th: Piotrowska Ewelina, Pyrek Urszula, Kosowska Martyna. Wszystkim uczennicom gratulujemy i podziwiamy za talent plastyczny.
(Ewelina Żychlińska)
07.10.2011
Przez blisko tydzień trwały w naszej szkole Dni Języków obcych. W ramach ich trwania zorganizowane zostały następujące działania:
- "Do you know the place" - konkurs kulturoznawczy
- "Sing it yourself...if you can" - karaoke
- "How much do you know about...?" - konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych
- "I can paint" - konkurs plastyczny
- "My poem" - konkurs recytatorski
- "Lets play" - rozgrywki sportowe
Dziś miało miejsce podsumowanie Dni języków Obcych. W tym celu wybraliśmy się do Domu Kultury w Jędrzejowie. Wszystkie klasy pierwsze oraz wyznaczone przez nauczycieli grupy osób reprezentujących szkołę miały okazję dopingować swoich kolegów w występach na scenie. Jako pierwszy odbył się konkurs kulturoznawczy, w którym zmierzyli się reprezentanci klas: ITh, II Tg, III Th IVTm. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać charakterystyczne dla obszarów anglojęzycznych miejsca. Jak sie okazało klasa I Th odrobiła pracę domową i triumfowała zwycięstwem w konkursie. W następnym etapie byliśmy świadkami przeglądu piosenki. obcojęzycznej, gdzie usłyszeliśmy piękne utwory w wykonaniu Bernadetty Bodzioch (ITg) oraz Gabrieli Kisial (II Tg). Największym zaskoczeniem było odkrycie talentu Wojciecha Wójcickiego (III Ti). Wszyscy byli zauroczeni występami naszych gwiazd. W trakcie występu można było usłyszeć również recytowane w języku angielskim i niemieckim wiersze. Wszystko to w różnych interpretacjach, które czasami znacznie odbiegały od pierwowzorów, ale przez to były bardziej ciekawe, czasami humorystyczne. Na uwagę zasługiwały parodie utworów Justina Biebera (klasa IV Th), Lady Gaga (klasa I Th). Dużą atrakcją był również taniec irlandzki w wykonaniu męskiej części klasy II Tm ubranej w kraciaste spódnice jak również taniec przedstawiony przez Tamarę Stępień z I Th. Można tez było usłyszeć AYo Technology przedstawione przez uczniów z klasy III Th. Podsumowując można śmiało powiedzieć, że warto organizować takie otwarte lekcje podczas których, młodzież uczy się, poznaje kulturę innych krajów, ale także eksponuje swe nieodkryte dotąd talenty. Wspólna praca, możliwość przebywania z innymi o podobnych zainteresowaniach wyzwala poczucie jedności.
(M.Strzeszkowska)
11.10.2011
Wizyta Biskupa
Dziś w naszej szkole gościł Jego Ekscelencja Biskup Marian Florczyk. Biskup spotkał się ze społecznością naszej placówki na na sali gimnastycznej. Po powitaniu gościa przez dyrektora szkoły W.Blicharskiego, uczniowie wręczyli biskupowi upominek - maskotkę misia w barwach szkoły z identyfikatorem "Grot". Biskup dziękując powiedział, że przekaże ten wspaniały prezent jednemu z niepełnosprawnych dzieci. Młodzież zaprezentowała program słowno-muzyczny o Prymasie Tysiąclecia Kardynale Stefanie Wyszyńskim pt. "Z pokolenia orłów jesteście ...". Spektakl został przygotowany pod kierunkiem A.Kowalskiej i P.Kowalskiego, oprawę muzyczną zaprezentował szkolny zespół muzyczny, którym opiekuje się S.Strzeszkowski. Uwagę też przykuwała wspaniała dekoracja, w której swój udział miał S.Kot. Przemawiając do zgromadzonej młodzieży biskup M.Florczyk mówił szczególnie o kultywowaniu wartości w życiu codziennym, o roli autorytetów w życiu młodego człowieka. Wspominał swoje dzieciństwo i role domu rodzinnego w kształtowaniu osobowości, charakteru każdego dziecka. Słuchająca w skupieniu słów biskupa młodzież, na zakończenie przez długi czas brawami wyrażała swe podziękowanie za skierowaną do niej naukę. Po zakończeniu spotkania w sali gimnastycznej biskup został zaproszony do czytelni, gdzie miał okazję porozmawiać z gronem pedagogicznym. W serdecznej atmosferze podkreślał rolę nauczyciela w wychowaniu i kształtowaniu młodego pokolenia.
(P.Kowalski)
13.10.2011
Dziś w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona temu świętu. Rozpoczął ją dyrektor szkoły W.Blicharski, który w swym wystąpieniu zwrócił uwagę na rolę nauczyciela w kształtowaniu postaw młodzieży oraz podziękował wszystkim pedagogom za wykonaną pracę i trud włożony w realizację zadań dydaktyczno-wychowawczych. Wyrazem tego były przyznane naszym pedagogom Nagrody Dyrektora, które w tym roku otrzymali: D.Bluminsztejn-Czapla, Z.Karkocha, S.Michno, K.Pakuła, J.Pietrucha, M.Różyc, E.Wyrozumska, G.Bełz, Z.Banasiewicz, P.Faryna, W.Głogowski, Z.Górecki, R.Król, S.Łabecki, Z.Marcinkowski. Całą akademię uświetniła swym występem młodzież, która zaprezentowała skecze, rapowe piosenki a także nowoczesne tańce. Po raz kolejny okazało się że w naszej młodzieży drzemią ukryte talenty, które raz po raz dają o sobie znać.
(Z.Marcinkowski)
17.10.2011
Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej
W pawilonie wystawowym Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie odbyły się tegoroczne powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Były one okazją do wręczenia nagród i odznaczeń nauczycielom ze szkół z powiatu jędrzejowskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli sie także nasi nauczyciele :
- Medal złoty "Za długoletnią służbę": Barbara Kowalczyk, Maria Siewiorek, Bernard Suchmiel, Ewa Wyrozumska
- Medal srebrny "Za długoletnią służbę" : Ewa Banaś, Olga Cholewińska, Hieronim Muchowski, Renata Gola
- Medal brązowy "Za długoletnia służbę": Paweł Kowalski,
- Nagroda Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty: Włodzimierz Bugajski
- Nagroda Starosty Jędrzejowskiego: Jolanta Jędrzejewska, Bernard Suchmiel, Adam Piasecki, Jacek Garus.
Kilku z naszych pedagogów otrzymało stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego : Aleksander Mazurkiewicz, Beata Ragan, Izabela Wojtanowska, Sylwia Michno, Michał Olesiński.
(Z.Marcinkowski)
22.10.2011
Konkurs fryzjerski
Uczennice klas o profilu technik usług fryzjerskich wzięły udział w Ogólnopolskim konkursie fryzjerskim LOKI 2011 o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Konkurs przeznaczony był dla młodych talentów w dziedzinie fryzjerstwa. Marta Turek, Żaneta Kosek, Gabriela Kisiel, Karolina Miśkiewicz otrzymały wyróżnienia w postaci dyplomów wręczonych przez Jury składających się z Mistrza Fryzjerstwa polskiego Błażeja Giafirda, Adriana Musiała i Marcina Kwietnia. Na takim konkursie młodzież uczy się zawodu, ma możliwość poznania swojej branży od strony praktycznej, rozwoju swoich pasji, poznania swojego talentu i kreatywności.
(S.Chatys)
03.11.2011
Spotkanie z "latającymi orłami"
Podstawy przedsiębiorczości to nie tylko wiedza ekonomiczna, ale również wytyczanie ścieżki własnej kariery zawodowej. Aby to ułatwić uczniom, nauczyciel przedsiębiorczości R.Gola zorganizowała spotkanie z podchorążymi A.Hają i M.Zajacem z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. W spotkaniu wzięła udział klasa III Th i II Ts wraz z wychowawcą A.Piaseckim. Podchorążowie zaprezentowali film o funkcjonowaniu uczelni oraz przybliżyli wymagania, jakie należy spełnić, aby się do niej dostać. Wielu uczniów zamarzyło o profesji pilota czy stewardessy. Mamy nadzieję że komuś z nich uda się te marzenia zrealizować.
(R.Gola)
Spotkanie profilaktyczne
Drugim wydarzeniem tego dnia, które miało miejsce w naszej szkole było przedstawienie profilaktyczne pt. „Fotka” wystawione przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury. "Fotka” poświęcona była coraz częstszym zagrożeniom, jakie związane są z nieodpowiednim, nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu. Mowa tu o wszelkich przejawach szeroko pojętej cyberprzestępczości, w tym: podawaniu się za kogoś innego niż w rzeczywistości, nielegalnemu umieszczaniu filmów, zdjęć czy treści, zastraszaniu lub szkalowaniu innych na forach internetowych, a także niekontrolowanych informacjach na portalach społecznościowych. Program teatralno-profilaktyczny w trzech odsłonach. Każda z nich porusza ten sam problem, ale z różnych perspektyw: od strony ofiary, jej przyjaciół oraz innych osób z nią związanych. Przesłanie spektaklu dzięki szybkiej akcji i wspaniałej grze aktorek, z pewnością zostanie zapamiętane. Przedstawienie obejrzało 121 uczniów – 6 klas wraz z 7 nauczycielami sprawującymi opiekę. Spektakl spotkał się z ciepłym przyjęciem przez widzów a brawurowa gra młodych aktorek: Elżbiety Gniadek i Sary Krawczyk została nagrodzona gromkimi brawami.
(S.Michno)
04.11.2011
Konkurs matematyczny
Dziś w naszej szkole odbyła się już XVI edycja Konkursu Matematycznego Oxford Educational "Świat bez granic". Do konkursu przystąpiło 42 uczniów:
- w kategorii I - 7 osób,
- w kategorii II - 9 osób,
- w kategorii III - 26 osób.
W każdej części było do rozwiązania 25 pytań zamkniętych; z podanych pięciu odpowiedzi tylko jedna była prawidłowa. maksymalna liczba punktów z całego testu wynosiła 100. Uczestnicy konkursu otrzymają książki "Wielkie Bitwy Historii", a laureaci którzy zdobędą 100pkt zestawy filmów DVD z serii "Świat bez tajemnic". Poniżej przedstawiamy arkusze zadań
(Małgorzata Sosnowska, Zygfryda Karkocha)

Wycieczka
Klasa I i II technikum hotelarskiego brała udział w targach turystycznych „Podróż marzeń”, które odbyły się w Kielcach. Uczniowie uczestniczyli w konferencji „Profesjonalny ubiór dla profesjonalnych handlowców, czyli jak wywrzeć na klientach pierwsze dobre wrażenie”, podziwiali ekspozycję stoisk. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy przygotowane przez absolwentów WSEiP w Kielcach m.in. „Kosmetologia w życiu człowieka”. Udział w targach będzie inspiracją do wykreowania przyszłego wizerunku hotelarza.
(B.Wawrzyńczyk)
05.11.2011
Festiwal fryzjerstwa
Uczennice naszej szkoły o profilu technik usług fryzjerskich wzięły udział w Śląskim Festiwalu Fryzjersko-Kosmetycznym, odbywającym się w Sosnowcu. Uczestniczki wzięły udział w uroczystym otwarciu XI Festiwalu Hari Fair & Beauty Fair, a także miały okazję obserwować m.in.:
- pokaz nowoczesnego sprzętu fryzjerskiego,
- pokaz najnowszych trendów fryzjerskich (upięcia okolicznościowe i strzyżenie),
- Mistrzostwa w Zdobieniu Paznokci Fantasmagorie Bussines Red&White,
- Paradę szkół Technikum Fryzjerskiego w Bielsku Białej –„ Antonii Cierplikowski”
- Paradę szkół ZKZ Gliwice - „Tęczowy Pokaz”
- konkurs o Puchar Śląska Kategoria Juniorzy
- pokaz firmy EuroFasion - stylizacja paznokci,
- X Mistrzostwa Makijażu Ekstrawaganckiego „Czerń-Biel”
Podczas festiwalu uczennice naszej szkoły miały okazję zostać modelkami mając na głowach najmodniejsze fryzury tego sezonu. Podczas wykonywania fryzur uczennice próbowały same projektować własne uczesania. Nauczyciele fryzjerstwa wzięli udział w Konferencji Zuzanny Sumirskiej, autorki podręczników do nauki zawodu - fryzjer. Z.Sumirska przedstawiła temat : "Partnerstwo a jakość kształcenia zawodowego w zawodach fryzjer i technik usług fryzjerskich”. Konkursy, są ważnym elementem szkolenia i doskonalenia w rzemiośle fryzjerskim i kosmetycznym Związku Rzemiosła Polskiego –OKF-ZRP”.
(S.Chatys)
07.11.2011
Stypendia Prezesa Rady Ministrów i odznaczenia dla nauczycieli
Dziś w budynku Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszej młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: jędrzejowskiego, koneckiego, kieleckiego, włoszczowskiego. Aby otrzymać to stypendium uczniowie musieli otrzymać promocję do następnej klasy z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Uczniowie otrzymywać będą 258 złotych miesięcznie. W gronie nagrodzonych znalazł sie również uczeń naszej szkoły - Paweł Pawłowski.
Uroczystość wręczenia stypendiów była również okazją do wręczenia odznaczeń dla pedagogów z wymienionych wyżej powiatów. Wśród nich było również dwóch naszych nauczycieli:
Zygfryda Karkocha - Brązowy Krzyż Zasługi
Zbigniew Marcinkowski - Brązowy Krzyż Zasługi, medal brązowy "Za długoletnią służbę".
Stypendia i odznaczenia wręczali przybyli na tą uroczystość wojewoda świętokrzyski - Bożentyna Pałka-Koruba, świętokrzyski kurator oświaty - Małgorzata Muzoł, starosta jędrzejowski - Edmund Kaczmarek oraz naczelnik wydziału edukacji, kultury, zdrowia i spraw społecznych w jędrzejowskim starostwie - Stanisław Nawrot.
(Z.Marcinkowski)
09.11.2011
Olimpiada
Dziś odbyły się zawody szkolne XXV edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Wzięło w nich udział 10 osób z klas II Tg, III Tg, III Tg. Hasło przewodnie Olimpiady brzmiało: „W poszukiwaniu nowego ładu ekonomicznego”. Młodzież przygotowywana była do olimpiady przez Magdalenę Pańczyk – nauczyciela przedmiotów ekonomicznych. Skład komisji szkolnej: przewodniczący wicedyrektor - J. Jędrzejewska oraz R. Gola i M.Pańczyk. Wszystkim uczestnikom olimpiady życzymy wielu sukcesów i nagród w jej bieżącej edycji.
(M.Pańczyk)
10.11.2011
Jak co roku w tym dniu ma miejsce uroczysta akademia związana ze świętem 11-go listopada. Rozpoczął ja dyrektor W.Blicharski, który nawiązał do tego historycznego wydarzenia oraz podkreślił jego znaczenie dla obecnej pozycji i sytuacji państwa polskiego. młodzież wraz ze swymi opiekunami przygotowała montaż słowno - muzyczny. Przy okazji tej akademii zostały wręczone nagrody dla młodzieży uczestniczącej w różnych konkursach i olimpiadach.

Uczniowie klasy III technikum hotelarskiego odwiedzili restaurację „Gracja”. Bliskie sąsiedztwo lokalu wpływa korzystnie na to, aby pogłębiać wiedzę z zakresu przedmiotu – obsługa konsumenta w hotelarstwie. Uczniowie zapoznali się z zakresem czynności kelnera, zobaczyli fachową obsługę gościa, nakrycie stołu do przyjęcia okolicznościowego. Dodatkiem do wycieczki przedmiotowej była konsumpcja wybranych dań przez uczniów.
(B.Wawrzyńczyk)
17.11.2011
Spotkanie z przewopdniczacym ZNP
W związku z planowaną od września 2012 r. reformą szkolnictwa zawodowego nasi nauczyciele uczestniczyli w różnych konferencjach szkoleniowych. Dziś szkołę naszą odwiedził prezes ZNP Sławomir Broniarz. Przewodniczący nakreślił istotę proponowanej reformy i podzielił się z gronem pedagogicznym uwagami zgłaszanymi przez nauczycieli innych szkół. Głos w tym temacie zabrali również inni zaproszeni na tą okoliczność goście.
(Z.Marcinkowski)

24.11.2011
Dziś uczniowie klas IV zakończyli próbne egzaminy maturalne z matematyki, języka polskiego oraz języka angielskiego, organizowane juz po raz kolejny z OPERON-em. Mamy nadzieję że egzaminy te pozwolą uczniom sprawdzić bieżące umiejętności i wiedzę i ewentualne uzupełnienie braków na czas przed egzaminami majowymi.
(Z.Marcinkowski)
30.11.2011
Na zaproszenie rektora WSEiP im. prof. E.Lipińskiego w Kielcach 250 uczniów naszej szkoły wzięło udział w warsztatach edukacyjnych dla szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie klas maturalnych i nie tylko mieli okazję zapoznać się z wydziałami i kierunkami kształcenia na tej uczelni. Tematyka warsztatów była przygotowana przez poszczególne wydziały uczelni i obejmowała różne zagadnienia:
- Wydział Ekonomii i Finansów - 10 zawodów z przyszłością
- Wydział Nauk o Zdrowiu - "Pokaz wizażu i stylizacji - makijaż dzienny i wieczorowy", "szlachetne zdrowie, nikt sie nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz"
- Wydział Informatyki - "Wprowadzenie do automatyki i robotyki", "Grafika komputerowa"
- Wydział Prawa - "Dopalacze i miękkie narkotyki - co na to prawo"
- Warsztaty Doradcy zawodowego - "Zaplanuj karierę i odnieś sukces", "Absolwenci na współczesnym rynku pracy"
Tematyka warsztatów i sposób prowadzenia zajęć z całą pewnością przyczynią się do dalszego kontynuowania nauki przez młodzież naszej szkoły. Składamy podziękowanie dla rektora, wykładowców i studentów WSEiP za przygotowanie spotkania.
(S.Strzeszkowski)

01.12.2011
Konkurs o AIDS
W dniu 1 grudnia – w Światowy Dzień Walki z AIDS – został rozstrzygnięty konkurs na najlepszą prezentację multimedialną po hasłem „Porozmawiajmy o AIDS”. Konkurs organizowała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jędrzejowie oraz Zarząd Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II TF – Marta Turek. Jej praca okazała się najlepsza, bezkonkurencyjna. Podczas rozdania nagród praca Marty została zaprezentowana obecnemu gronu i otrzymała gromkie brawa. Przy gratulacjach od organizatorów życzono Marcie dalszych sukcesów "reżyserskich”. Podpisujemy się pod tym życzeniami i dopingujemy do dalszej pracy twórczej. Trzeba nadmienić przy tej okazji, że to już drugie wyróżnienie Marty w tego typu konkursach. Pierwszą nagrodę otrzymała w maju 2011 roku za prezentację multimedialną pt. „Dziecko w rodzinie – nadzieje i zagrożenia”.
(S.Michno)
Olimpiada z przedsiębiorczości
Dzisiaj w naszej szkole zostały przeprowadzone zawody szkolne VII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasło tegorocznej edycji to: "Społeczna odpowiedzialność biznesu". W tym roku w zawodach wzięła udział rekordowa liczba 24 uczniów: III th -15, III tb - 5, III tb1 - 2, IIIti - 2. Najlepsi uczniowie na etapie szkolnym to: Paweł Pawłowski (III ti), Mateusz Bal (III tb), Kamil Wrobel (IIItb), Maciej Łazarski (III tb). Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja w składzie: przewodniczący - B.Suchmiel, członkowie: R.Gola i M.Pańczyk.
(R.Gola) 
05.12.2011
Warsztaty
W dniach od 1 do 16 grudnia 2011roku w naszej szkole odbywają się zajęcia warsztatowe „Jestem przedsiębiorczy- buduję swoją przyszłość” realizowane w ramach projektu „Pracownie Kształtowania Wiedzy i Kompetencji – nasz klucz do kariery”. Zajęcia prowadzi pani Pańczyk Magdalena codziennie w godzinach od 13.00 do 17.00 lub od 14.00 do 18.00. W warsztatach udział biorą uczniowie klasy IITg, IITf, IITb i IIITi. Młodzież korzysta z cateringu przygotowanego przez organizatorów projektu, otrzymuje również gorące obiady. Ćwiczenia dotyczą kształtowania u uczniów przedsiębiorczej postawy - asertywności, odpowiedzialności, umiejętności oceniania swoich mocnych i słabych stron, rozwijania kreatywności, komunikacji interpersonalnej, metod aktywnego poszukiwania pracy, a także skutecznego planowania i organizacji pracy – własnej i innych.
Na zajęcia zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości oraz osoby chcące rozwijać swoją karierę zawodową.
(M.Pańczyk)
06.12.2011
Mikołajki
6 grudnia jest jednym z najbardziej wyczekiwanych i najprzyjemniejszych dni w roku. Wszystko to za sprawą mocno zakorzenionej w naszej tradycji postaci Świętego Mikołaja. W literaturze można znaleźć różne historie tej osoby. Święty Mikołaj określany jest jako baśniowa postać starszego mężczyzny z brodą ubranego w czerwony strój, który wedle legendy w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Według różnych wersji zamieszkuje wraz z grupą elfów Laponię, biegun północny. Święty Mikołaj to również Cudotwórca z Miry  – biskup Miry w dzisiejszej Turcji. Jeden z najbardziej czczonych przez kościoły prawosławne świętych - uznawany za świętego także przez Kościół Katolicki. Święty Mikołaj, biskup Miry, ze względu na przypisywane mu legendą uczynki (m.in. cały majątek rozdał biednym), został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, często w infule i z pastorałem, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce, 6 grudnia (w rocznicę śmierci świętego) grzecznym dzieciom przynosi prezenty (zwykle słodycze) a niegrzecznym, na ostrzeżenie rózgę. W tradycji bizantyjskiej  odpowiednikiem Świętego Mikołaja jest Święty Bazyli, który obdarowuje prezentami dzieci w dniu 1 stycznia. W Rosji i krajach ościennych popularny jest Dziadek Mróz i Śnieżynka. Natomiast w Polsce, podobnie jak w większej części Europy dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry.
Dzięki staraniom przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły Mikołaj wraz ze swą mikołajkową świtą zawitał także w progi naszej szkoły. Odwiedził on dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów. W trakcie swej "wycieczki" po budynku szkolnym wypytywał młodzież czy "pedagodzy" byli grzeczni, czy stawiali dużo jedynek i czy mocno zmuszali uczniów do wysiłku intelektualnego. W zależności od uzyskiwanych odpowiedzi Mikołaj  zadawał nauczycielom w ramach "pokuty" zadania związane ze śpiewaniem kolęd oraz recytowaniem wierszy nie tylko w języku polskim ale i obcym. Mikołaj nagradzał pedagogów "rózgami", które miały przypominać im o danych mu przyrzeczeniach. Dodatkowo wręczał papirus z przepisem na spełnienie najskrytszych marzeń.                                                                                                                                                                    
W tym dniu wzorem lat poprzednich miał miejsce finał Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej w którego eliminacjach wzięło udział 16 drużyn chłopięcych i 2 dziewczęce. W tym roku końcowa klasyfikacja w rywalizacji chłopców przedstawiała się następująco:
I miejsce - klasa III TB
II miejsce - klasa IV Tm
Poziom rozgrywek był wysoki, o czym mogła świadczyć rozgrywka finałowa, której losy ważyły się do ostatniej chwili.
                                                          (Z.Marcinkowski)
21.12.2011
Jasełka
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia młodzież naszej szkoły wzięła udział w przedstawieniu jasełkowym, które zorganizowane zostało w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Uczniowie zaprezentowali nowoczesną wersję spotkania wigilijnego, w której nie brakło ciekawych muzycznych aranżacji kolęd jak również pokazów tanecznych. Podsumowaniem były życzenia świąteczne które skierowali do zgromadzonej na widowni młodzieży i nauczycieli - W.Kundera oraz dyrektor szkoły W.Blicharski. Na zakończenie spotkania w CK - dyrekcja naszej szkoły wręczyła puchary i nagrody dla zwycięzców Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej który miał miejsce 6 grudnia 2011 r.
(Z.Marcinkowski)
11.01.2012
Stypendia
Dziś juz po raz 14 w Budynku Starostwa powiatowego w Jędrzejowie miało miejsce wręczenie stypendiów starosty najzdolniejszej młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Jak wiadomo stypendia te przyznawane są raz na semestr i stanowi je jednorazowa nagroda w kwocie 500 zł. Otrzymują je uczniowie, którzy nie tylko mają wysoką średnią ocen, ale wyróżniają się również zachowaniem i zaangażowaniem społecznym. Cieszy nas fakt, że od początku przyznawania stypendiów mamy wśród ich laureatów także przedstawicieli naszej szkoły. W tej edycji otrzymali je: Sylwia Wielewicka i Bartosz Kamiński. Nagrodzonym gratulujemy, innym życzymy w przyszłości podobnych sukcesów.
(Z.Marcinkowski)
30.01.2012
Konkurs matematyczny
W dniu dzisiejszym w naszej szkole miał miejsce II powiatowy etap IX Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjum z województwa świętokrzyskiego. W matematycznych zmaganiach wzięło udział 27 uczniów z powiatów: włoszczowskiego, koneckiego, jędrzejowskiego. W trakcie rozwiązywania zadań gimnazjaliści mieli sie wykazać logicznym myśleniem, sprawnością rachunkową, a także zdobytą wiedzą z dziedziny matematyki.
(B.Rymarczyk)
02.02.2012
Sesja Klubu Historycznego
W dniu dzisiejszym Młodzieżowy Klub Historyczny im. Armii Krajowej i ŚZŻ Armii Krajowej Koło w Jędrzejowie zorganizowali uroczystości 68 rocznicy odbicia 5 żołnierzy Armii Krajowej z siedziby gestapo. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie, której przewodniczył Ojciec Wiesław Kundera - proboszcz parafii Bł. W.Kadłubka w asyście Ojca Marcina Mnicha. O akcji uwolnienia żołnierzy AK mówił Bernard Suchmiel. Historia ta miała miejsce 2 lutego 1944 roku. O godz. 19 na podwórze budynku gestapo po uprzednim rozstawieniu patroli ubezpieczających zakradł sie pięcioosobowy oddział sierżanta Józefa Maja "Balleta", który po dramatycznej akcji wkroczył do budynku gestapo i uwolnił aresztowanych:
- Adama Grabowskiego ps. "Mocny" i jego syna Zbigniewa ps. "Czarny"
- Stanisława Białkiewicza ps. "Zaręba" z synem Zbigniewem ps. "Świerk"
- Stanisława Skowronka ps. "Pniak"
Oswobodzonych żołnierzy dowodzący całością akcji mjr Stefan  Gądzio "Kos" skierował w bezpieczne miejsca, a bohaterskim żołnierzom oddziału dywersyjnego, po podziękowaniu nakazał odmaszerować do swoich siedzib. Niestety z oddziału dywersyjnego i ubezpieczenia nie żyje juz dzisiaj nikt. Najtragiczniej potoczyły sie losy majora S.Gadzio - "Kosa" zamordowanego przez funkcjonariuszy kieleckiego UB w sierpniu 1945 r. i kaprala Jana Stempkowskiego, który skazany na karę śmierci w 1950 r. idąc na wykonanie wyroku, żegnał się ze współwięźniami okrzykiem "NIECH ŻYJE WOLNA I NIEPODLEGŁA POLSKA".
Przed zakończeniem mszy św. Paweł Kowalski - Prezes Koła ŚZŻAK w Jędrzejowie w asyście żołnierzy AK - Juliana Wielińskiego i Edwarda Poczętego wręczył legitymację członka nadzwyczajnego ŚZŻAK (bez uprawnień kombatanckich) Elżbiecie Bartosz za krzewienie etosu żołnierzy Armii Krajowej i patriotycznych tradycji wśród młodzieży. Elżbieta Bartosz jest nauczycielem historii i przewodniczącą Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" w Jędrzejowie. Dalsza część uroczystości odbyła się pod pomnikiem majora S.Gądzio "Kosa" przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Dyrektor szkoły Władysław Blicharski opowiedział o historii powstania pomnika w 60 rocznicę zamordowania legendarnego komendanta ZWZ i AK Obwodu Jędrzejów. B.Suchmiel przypomniał młodzieży ZSP nr 2 historie odbicia żołnierzy AK z rąk gestapo. P.Kowalski podziękował wszystkim za przybycie, szczególnie żołnierzom AK i licznie zgromadzonej młodzieży szkoły , MKH im. Armii Krajowej i zapewnił o wielkiej trosce w w szerzeniu tradycji Armii Krajowej i budowie patriotycznych postaw młodego pokolenia.
W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe:
- 1 Pułku Piechoty Armii Krajowej w Jędrzejowie
- ZSP nr 2 im. gen. S.Roweckiego "Grota"
- ŚZŻAK w Wodzisławiu
- Związku Inwalidów Wojennych
- Urzędu Miasta i Gminy w Jędrzejowie
- Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie
Komendantem pocztów sztandarowych był S.Wijas - członek ŚZŻAK (bez uprawnień kombatanckich). Wiązanki kwiatów pod pomnikiem mjr S.Gądzio -"Kosa" dowodzącego akcją odbicia żołnierzy AK z rąk gestapo złożyły delegacje:
- w imieniu P.Kurka członka Zarządu Głównego ŚZŻAK w warszawie - P.Kowalski
- W.Blicharski - dyrektor ZSP nr 2 w Jędrzejowie
- E.Kaczmarek - Starosta Powiatu Jędrzejowskiego
- R.Kawiorska - w imieniu Burmistrza Jędrzejowa M.Piszczka
- P.Wrześniewski, W.Strzelecki - Komenda Powiatowa Policji w Jedrzejowie
- Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej przy ZSP nr 2 w Jędrzejowie
- Niepubliczne Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Jędrzejowie
- P.Kowal - Związek Inwalidów Wojennych
Następnie pod pomnikiem harcerze z ZHR oraz mieszkańcy Jędrzejowa zapalili symboliczne znicze. Tuż po tym przy żołnierskiej grochówce odbyło sie spotkanie pokoleń, nastąpił czas wspomnień , dyskusji.
(B.Suchmiel)
04.02.2012
Studniówka
Jak co roku, na 100 dni przed maturą mają miejsce bale studniówkowe. W tym roku po raz pierwszy odbywały się one poza szkołą. W restauracji "Potocki Dwór" odbyła sie studniówka klas:
IV Tb1 - wychowawca mgr Alicja Gardjew
IV Tg - wychowawca mgr Olga Cholewińska
IV Ts - wychowawca mgr Paweł Kowalski
IV Tm - wychowawca mgr Ewa Wyrozumska
Życzenia udanej studniówki i osiągnięcia założonych celów życiowych, zdania matury, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe maturzystom złożyli: dyrektor szkoły W.Blicharski, poseł na Sejm RP - M.Pawlak (list odczytał W.Blicharski), E.Kubas-Samociuk - Przewodnicząca Rady Powiatu, E.Kaczmarek - Starosta Jędrzejowski i M.Wnuk - członek Zarządu Powiatu. Przedstawiciele młodzieży Patrycja Strasz i Wojciech Łukasik podziękowali rodzicom za zorganizowanie balu studniówkowego, zaś wychowawcom i dyrekcji za lata opieki. Następnie rozpoczął się polonez, który poprowadził wicedyrektor B.Suchmiel z O.Cholewińską. Młodzież bawiła się do białego rana przy muzyce zespołu "Kredens".
(B.Suchmiel)
01.03.2012
Olimpiada z przedsiębiorczości
Dnia 1.03.2012 roku odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Przewodnie hasło VII edycji olimpiady brzmiało „Społeczna odpowiedzialność biznesu”. Do tej olimpiady zakwalifikowanych było łącznie 243 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Pawłowski Paweł (III Ti), Bal Mateusz (III Tb), Łazarski Maciej (III Tb). Opiekunem uczniów była Pańczyk Magdalena - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.
Uczestnicy odpowiadali na 50 pytań testowych. Po zakończeniu części pisemnej uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali wykładu pt „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu - czyli jak zmusić strusia do znoszenia złotych jaj” wygłoszonego przez dr Adriana Pyszkę.
Rywalizacja podczas zawodów była ogromna, gdyż tylko 50 osób przechodziło do następnego etapu. Nam się niestety nie udało, ale cieszymy się, że mogliśmy zmierzyć się w takiej olimpiadzie z naszymi rówieśnikami.
(M.Pańczyk)
13-15.03.2012
Dni otwarte szkoły
Przez trzy dni uczniowie gimnazjów z powiatu jędrzejowskiego mogli zwiedzać naszą szkołę. W trakcie dni otwartych naszej szkoły przybyli goście mieli okazję zapoznać się nie tylko z ofertą edukacyjną ZSP nr 2, ale także obejrzeć nasze pracownie przedmiotowe i ich wyposażenie. Czas ten był także okazją, aby nasi uczniowie mogli zaprezentować swe talenty zawodowe, muzyczne oraz taneczne.
Gimnazjalistów czeka wkrótce wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. My zapraszamy ich do kontynuowania nauki w naszej placówce. Możemy zaoferować szeroką gamę zawodów oraz naukę w dobrze wyposażonych salach i pracowniach dydaktycznych - każdy może wybrać zawód dla siebie. Oprócz konkretnego zawodu nasi absolwenci mają także możliwość uzyskania matury.
(Z.Marcinkowski)
19.03.2012
Projekt
W dniu 19 marca 2012 r. uczniowie biorący udział w projekcie "Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości" przystąpili do drugiego etapu projektu -zajęć warsztatowych. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do dalszego etapu projektu to: Blicharska Anna, Grad Karolina, Grząba Teresa, Lechowicz Patrycja, Pasternak Mikołaj, Rozwadowski Adam, Rusek Magdalena, Swat Justyna, Wawrzykowska Beata, Wydrych Patrycja. Pierwsze zajęcia dotyczyły tematu "Marketing i działania promocyjne". Osobą prowadzącą był pan Tomasz Kosiński, który w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób przedstawił uczniom takie zagadnienia jak: pojęcie rynku, strategia marketingowa, marketing-mix. Zajęcia uatrakcyjnione były poprzez ćwiczenia wykonywane przez uczniów. Po zakończeniu zajęć uczniowie wyrażali pozytywne opinie co do sposobu w jaki zostały one przeprowadzone, stwierdzili ,iż prowadzący przekazał im wiele cennych i praktycznych wskazówek, które z pewnością wezmą pod uwagę przy uruchamianiu swojej działalności gospodarczej, jeśli oczywiście taką decyzję podejmą w przyszłości.
(J.Pietrucha)
26.03.2012
Projekt
Dnia 26.03.2012 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie działalności kół naukowych realizowanych w ramach projektu „Szkoła Kluczowych Kompetencji. Program rozwijania umiejętności uczniów szkół Polski Wschodniej”. Zajęcia odbywały się jako cykliczne spotkania w Wyższej Szkole Humanistycznej w Sandomierzu, w ramach których uczniowie z poszczególnych klas mieli możliwość poszerzania swojej wiedzy i rozwijania zainteresowań. Młodzież uczestnicząca w projekcie przygotowała jako podsumowanie zajęć prezentacje multimedialne pod kierunkiem opiekunów każdej kompetencji:
Klasa IV TM – kompetencja – Przedsiębiorczość - opiekun mgr Renata Gola
Klasa III TB – kompetencja - Technologia Informacyjna - opiekun mgr Agnieszka Chabior
Klasa III TS – kompetencja - Matematyka - opiekun mgr Zygfryda Karkocha
Klasa III TG – kompetencja - Język Angielski- opiekun mgr Marta Chabuz
W uroczystym podsumowaniu wzięli udział: Szkolny Administrator Projektu dyrektor mgr inż. Władysław Blicharski, Koordynator Regionalny Projektu na woj. świętokrzyskie dr Wiesław Warzecha oraz Bożena Karasińska Koordynator Kół Naukowych, którzy wysoko ocenili efekty pracy uczniów. Młodzież na zakończenie realizacji zajęć otrzymała pamiątkowe dyplomy.
(R.Gola, A. Chabior)
27.03.2012
Konkurs rolniczy
W dniu 27 marca odbył się szkolny etap IV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Celem konkursu jest m.in. szerzenie idei bezpiecznej pracy wśród młodych rolników oraz popularyzowanie wśród młodzieży szkół rolniczych znajomości zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych. Tym samym jest on adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym i leśnym z całej Polski. Konkurs jest przeprowadzany w dwóch etapach:
I - szkolny - polega na rozwiązaniu testu opracowanego przez organizatorów;
II - centralny - obejmuje dwie części pisemne - rozwiązanie testu wyboru oraz testu z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych.
Główne nagrody w tym konkursie to 5 indeksów na Wydział Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Do etapu szkolnego przystąpiło w naszej szkole 18 uczniów z klas technikum rolniczego. Test zawierał 30 pytań z zakresu BHP i ergonomii w rolnictwie. Czas przeznaczony na rozwiązanie wynosił 45 minut, ale większość uczniów rozwiązała go wcześniej. Najlepiej test napisał Bartosz Kamiński z klasy III technikum rolniczego a II i III miejsce zajęli: Durek Maciej i Bodzioch Mateusz. Nagrody w postaci odtwarzaczy mp3 ufundował KRUS w Jędrzejowie. Nad prawidłowym przebiegiem szkolnego etapu czuwał zespół w składzie : Marzena Świerczewska i Marcin Pietrzyk - przedstawiciele KRUS oraz Tadeusz Kwas i Julian Rymarczyk z ZSP nr 2. Uczniów przygotował Julian Rymarczyk.
(J.Rymarczyk)
27.03.2012
Projekt
Mija już drugi miesiąc trwania projektu "Teoria i praktyka drogą do sukcesu zawodowego", który nasza szkoła realizuje w partnerstwie z Lokalną Grupę Działania "Ziemia Jędrzejowska - Gryf". W tym semestrze młodzież uczestniczy w I części projektu -"Od teorii do praktycznej nauki zawodu - zajęcia z przedmiotów zawodowych". W ramach działania prowadzone są zajęcia obejmujące następującą tematykę:
  • Komputer w życiu zawodowym: umiejętność praktycznego zastosowania użytkowego oprogramowania komputerowego do rozwiązywania problemów w przyszłym życiu zawodowym.
  • Technologia maszyn: posługiwanie się normami i katalogami, czytanie rysunków wykonawczych i złożeniowych, poznanie struktury montażu i demontażu zespołów, maszyn i urządzeń.
  • Praktyczna realizacja projektów uczniowskich z zakresu elektrotechniki i elektroniki: doskonalenie wiedzy z zakresu budowy, montażu i testowania układów elektronicznych i mechatronicznych.
  • Kosztorysowanie i nowoczesne technologie w budownictwie: wykorzystanie programu NORMA PRO do kosztorysowania w budownictwie. Dodatkowo realizacja 4 certyfikowanych szkoleń z zakresu budownictwa.
  • Technologia gastronomiczna w praktyce: sporządzanie sosów, zup soków, koktajli, surówek i innych potraw z elementami carvingu.
  • Obsługa i naprawa pojazdów samochodowych: posługiwanie się narzędziami i urządzeniami kontrolno-pomiarowymi oraz diagnostycznymi, zasady tworzenia zespołów i części samochodowych.
  • Hotelarstwo: obsługa urządzeń recepcji hotelowej, rezerwacja, zameldowanie i zakwaterowanie gościa, praca z poradnikiem internetowym www.hotelarz.pl.
Na zdjęciach młodzież technikum elektrycznego i mechatronicznego, odbywa ćwiczenia z techniki lutowania i budowy układów elektronicznych. Finał zajęć stanowi montaż sterowanych układów robotyki - małych funkcjonalnych robotów.
(Z.Marcinkowski)
13.04.2012
Konkurs
W dniu 2.03.2012 odbyły się w ZSP nr 2 w Jędrzejowie szkolne eliminacje do X Edycji Konkursu o NSZZ"Solidarność". Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie: Paweł Pawłowski z klasy III Ti oraz Ernest Chaczyk z klasy II Tg. Finał szczebla wojewódzkiego odbył się 24 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, w którym wzięło udział 68 uczniów. W dniu 13.04.2012 w siedzibie Zarządu Regionu Świętokrzyskiego laureatom konkursu zostały wręczone dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Wręczenia dokonali M.Muzoł - Świętokrzyski Kurator Oświaty, P.Duda - Przewodniczący NSZZ "Solidarność" oraz W.Bartosz - Przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego i sponsorzy nagród. Wśród nagrodzonych był uczeń naszej szkoły Paweł Pawłowski, którego opiekunami byli mgr E.Wyrozumska i B.Suchmiel.
(B.Suchmiel)
27.04.2012
Akademia
Dziś w związku ze zbliżającym się świętem 3 - MAJA na placu apelowym naszej szkoły odbyła się akademia. Dyrektor szkoły W.Blicharski przypomniał okoliczności uchwalenia Konstytucji 3-Maja i jej wagę dla losów narodu polskiego, zaś uczniowie wspierani przez swych nauczycieli zaprezentowali program słowno - muzyczny.
Tuż po zakończeniu akademii na placu szkolnym zaczęli się gromadzić uczniowie ostatnich klas technikalnych, aby oficjalnie zakończyć naukę w naszej szkole. Na uroczystość tą przybyli również zaproszeni goście: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, rodzice, przedstawiciele grona pedagogicznego, uczniów oraz "przyjaciele" naszej placówki. W trakcie tego spotkania nie brakło krótkich przemówień, podziękowań, ale również i wspomnień z minionych lat. Uczniom, którzy wyróżniali się w nauce, zachowaniu, którzy byli zaangażowani w pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego zostały wręczone nagrody rzeczowe.
(Z.Marcinkowski)

10.05.2012
Matura
Dziś kolejny dzień zdawania pisemnych egzaminów maturalnych przez uczniów naszej szkoły. Po języku polskim (4 maja), matematyce (8 maja) przyszła kolej na języki obce. Młodzież już od wczesnych godzin porannych gromadziła się przed budynkiem szkoły w oczekiwaniu na wejście do wyznaczonych sal. Stres już trochę opadł po pierwszych egzaminach i dziś na twarzach uczniów można było zdecydowanie częściej zobaczyć uśmiech i pewność siebie. Część uczniów przystąpi jeszcze do pisemnych egzaminów z wybranych przez siebie przedmiotów, innym pozostaną tylko te ustne. Na efekty końcowe i wyniki matury trzeba będzie poczekać do końca czerwca.
(Z.Marcinkowski)
01.06.2012
Koniec I części projektu
Zakończyła się pierwsza część projektu "Teoria i praktyka drogą do sukcesu zawodowego" realizowanego przez naszą szkołę we współpracy z Lokalną Grupę Działania "Ziemia Jędrzejowska - Gryf". W ramach projektu odbyły się 20-godzinne cykle zajęć przygotowujących do wykonywania zawodu, integrujące wiedzę i umiejętności z przedmiotów zawodowych. Zagadnienia realizowane na zajęciach w dużej części dotyczyły praktycznej strony zawodu i obejmowały materiał programowy przygotowujący do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Uczniowie mieli do wyboru jeden z następujących bloków tematycznych:
  • Komputer w życiu zawodowym: umiejętność praktycznego zastosowania użytkowego oprogramowania komputerowego do rozwiązywania problemów w przyszłym życiu zawodowym.
  • Technologia maszyn: posługiwanie się normami i katalogami, czytanie rysunków wykonawczych i złożeniowych, poznanie struktury montażu i demontażu zespołów, maszyn i urządzeń.
  • Praktyczna realizacja projektów uczniowskich z zakresu elektrotechniki i elektroniki: doskonalenie wiedzy z zakresu budowy, montażu i testowania układów elektronicznych i mechatronicznych.
  • Kosztorysowanie i nowoczesne technologie w budownictwie: wykorzystanie programu NORMA PRO do kosztorysowania w budownictwie. Dodatkowo realizacja 4 certyfikowanych szkoleń z zakresu budownictwa.
  • Technologia gastronomiczna w praktyce: sporządzanie sosów, zup soków, koktajli, surówek i innych potraw z elementami carvingu.
  • Obsługa i naprawa pojazdów samochodowych: posługiwanie się narzędziami i urządzeniami kontrolno-pomiarowymi oraz diagnostycznymi, zasady tworzenia zespołów i części samochodowych.
  • Hotelarstwo: obsługa urządzeń recepcji hotelowej, rezerwacja, zameldowanie i zakwaterowanie gościa, praca z poradnikiem internetowym hotelarz.pl.
  • Poznaj swój zawód: indywidualne zajęcia z doradcą zawodowym. Zadanie ma na celu utworzenie dla każdego uczestnika Indywidualnego Planu Działań dotyczącego kariery zawodowej: autoprezentacja, określenie słabych i mocnych stron, preferencji zawodowych oraz poszukiwanie możliwości rozwoju.
(Z.Marcinkowski)
01.06.2012
Z okazji obchodów Roku Janusza Korczaka 1-go czerwca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Na wstępie zaproszonym gościom została przybliżona postać opiekuna dzieci. Następnie uczennice kl. II Tf zaprezentowały montaż słowno – muzyczny poświęcony Januszowi Korczakowi. Przeplatały się w nim radość i melancholia. Miłym akcentem tej uroczystości było wręczenie przez panią dyr. J. Jędrzejewską Piotrowi Sobczykowi uczniowi kl. IVtg oraz jego opiekunce p. dr Bożenie Wojtanowskiej, dyplomu p. kurator M. Muzoł. Piotr został laureatem XII Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości. Kolejny sukces naszych uczniów, to I miejsce Marty Turek z kl. II Tf na prezentację multimedialną w ramach konkursu „Trud i siła współczesnej rodziny". Należy zaznaczyć, że to 3-cie pierwsze miejsce tej uczennicy w tego typu konkursach. Na zakończenie dyrektor J.Jędrzejewska pogratulowała sukcesów i życzyła uczniom wszystkiego najlepszego okazji Dnia Dziecka.
(A.Kamińska)
05.06.2012
Stypendia
Dziś w budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie miało miejsce rozdanie Stypendiów Starosty. Była to już 15 edycja nagród przyznawanym uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jędrzejowskiego, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce oraz wykazali sie dużą inicjatywa i zaangażowaniem w działania na terenie szkoły oraz środowiska lokalnego. Możemy się pochwalić że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Bartosz Kamiński (III T) - średnia: 4.92, Ernest Chaczyk (II T)- średnia:4.75. Nagrodzonym życzymy kolejnych sukcesów, ich rówieśnikom zaś, żeby nie ustawali w wysiłkach na rzecz zdobywania wiedzy. 
(Z.Marcinkowski)
12.06.2012
Sejmik
12 czerwca 2012 w naszej szkole odbył się Sejmik Matematyczno – Przyrodniczy mający na celu obejrzenie i omówienie prezentacji dotyczących ciekawych zagadnień z fizyki, matematyki, geografii, chemii i biologii. Sejmik uroczyście otworzyła dyrektor mgr inż. Jolanta Jędrzejewska, a poprowadził uczeń klasy III Ti Paweł Pawłowski. W trakcie sejmiku przedstawione zostały następujące tematy:
- "Zjawiska optyczne" - Paweł Pawłowski (opiekun: mgr Jadwiga Puto)
- "Lodowce" - Marta Turek (opiekun mgr Olga Cholewińska)
- "Figury przestrzenne" - Paweł Pawłowski (opiekun mgr Małgorzata Sosnowska)
- „Zanieczyszczenia gleb i powietrza” - Aleksandra Celban (opiekun mgr Anna Stolarska)
- ”Od homo wszystkożercy do kotleta z probówki” Maciej Jaworski (opiekun: dr Katarzyny Chrust)
- ”Zespół Downa”- Emilia Bielak i Ewelina Żal (opiekun: dr Katarzyna Chrust)
Zgromadzeni na sali uczniowie mogli więc wzbogacić swą wiedzę w różnorodnej tematyce.
(M.Sosnowska)
15.06.2012
W dniu dzisiejszym na placu naszej szkoły odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego przez uczniów klas III zasadniczej szkoły zawodowej Rozpoczęła je msza św. odprawiona przez cystersów W.Kunderę i T. Struka. Po mszy dyrektor W.Blicharski wręczył nagrody rzeczowe uczniom, którzy osiągnęli dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, jak również zajęli wysokie miejsca w konkursach zorganizowanych na terenie naszej szkoły oraz poza nią. Następnie uczniowie kończący naszą szkołę udali sie na spotkanie z dyrekcją i swymi wychowawcami w trakcie którego rozdane zostały świadectwa ukończenia szkoły. Naszym absolwentom życzymy powodzenia na egzaminach zawodowych i sukcesów na polu przyszłej pracy zawodowej.
(Z.Marcinkowski)

18.06.2012
Egzaminy zawodowe
Dziś rozpoczęły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe dla młodzieży, która ukończyła technika. Na pierwszy rzut uczniowie zmierzą się z częścią pisemną składającą się z 50 pytań testowych obejmujących zakresem wiedzę z przedmiotów zawodowych charakterystycznych dla danego zawodu oraz 20 pytań z przedsiębiorczości. Aby zaliczyć tą fazę egzaminu należy z I części uzyskać minimum 50% pkt, zaś z II części 30%. Kolejne dni 19 i 20 czerwca upłyną pod kątem części praktycznej egzaminu, której zaliczenie gwarantuje uzyskanie minimum 75% pkt. Wyniki egzaminów będą znane dopiero pod koniec sierpnia. Przed wszystkimi zdającymi czas zasłużonego odpoczynku i relaksu przed podjęciem pierwszej pracy czy studiów.
(Z.Marcinkowski)
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego