I - VI 2023 - Archiwum wydarzeń ZS nr 2 w Jedrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

I - VI 2023

2022 - 2023
22.01.2023 r.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w Grocie.
Zespół Szkół Nr 2 w Jędrzejowie otrzymał dotację rządową w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Realizacja Priorytetu 3 programu: "Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych", Kierunek interwencji 3.2 „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych” ma na celu zwiększenie oferty biblioteki szkolnej poprzez zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych, ułatwienie dostępu uczniów do książek oraz poprawę postrzegania pomieszczeń biblioteki szkolnej jako miejsca przyjaznego uczniom dzięki zakupowi do nich nowych elementów wyposażenia w tym sprzętu komputerowego.
Przyznane dofinansowanie przeznaczono w 67% na zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych, w 7% na wsparcie działań promujących czytelnictwo tj. zakup nagród książkowych oraz w 26% na zakup laptopa do biblioteki.
Zadanie realizowane jest zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 września 2021r. W sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” oraz umową nr 50/2022 z dnia 25 maja 2022r. pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim a Powiatem Jędrzejowskim.
Ewa Nemś
22.01.2023 r.
"Grot" na I Jędrzejowskim Marszu Powstańczym Szlakiem
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. S.Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie : Gabriela Adamus, Justyna Legęza, Natalia Kaczmarczyk, Magdalena Ozga, Bartłomiej Zapała wraz z opiekunem Michałem Olesińskim-nauczycielem wychowania fizycznego, uczestniczyli w marszu. Był to I Jędrzejowski Marsz Powstańczym Szlakiem, zorganizowany z okazji 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W rocznicę powstania , uczniowie jędrzejowskich szkół ruszyli w kolumnie marszowej aby upamiętnić żołnierzy walczących za wolność kraju. Na naszym terenie, walka odbyła się pod Ciernem. I to właśnie tam udali się młodzi wraz z opiekunami. Uczniowie zapalili znicze na grobach poległych powstańców, oddając w ten sposób swój szacunek, hołd i pamięć o nich.
E. Żychlińska
26.01.2023 r.
Akcja charytatywna w "Grocie"
Od rana uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. S. Roweckiego "Grota" zbierają pieniądze dla swojego młodszego kolegi. 12-latek potrzebuje dużo wsparcia i 1,5 miliona złotych, żeby wygrać z kolejnym atakiem białaczki. Potrzebna nierefundowana terapia, bu uratować chłopca. Pozostał tylko miesiąc, od dnia uruchomienia zbiórki, by opłacić leczenie.
Po zliczeniu zebranych pieniędzy okazało się, że społeczność naszej szkoły uzbierała na pomoc dla Radka kwotę 2518zł. Zebrane pieniądze trafiły bezpośrednio na konto młodego jędrzejowianina, po wcześniejszej konsultacji z mamą chłopca.
E. Żychlińska
02.02.2023 r.
Uroczystość z okazji 79 rocznicy uwolnienia z siedziby Gestapo żołnierzy Armii Krajowej. Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęła się msza święta w tej intencji w klasztorze ojców Cystersów w Jędrzejowie. Następnie uroczystości obchodów rocznicy przeniosły się przed gmach szkoły Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota". To właśnie tam zaproszeni goście zabrali głos, wspominając bohaterski czyn oraz oddali cześć i hołd bohaterom. Goście zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Majora Stefana Gądzio "Kosa". Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły ZS nr 2 w Jędrzejowie Paweł Kowalski, zaprosił wszystkich zgromadzonych na ciepły posiłek przygotowany przez pracownię gastronomiczną szkoły.
E. Żychlińska
14.02.2023 r.
Rocznica powstania AK
W rocznicę powstania Armii Krajowej uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota", z dyrekcją i starostą powiatu jędrzejowskiego Pawłem Faryną upamiętnili ten szczególny dzień w historii naszego kraju. Armia Krajowa powstała na mocy rozkazu Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych generała Władysława Sikorskiego, 14 lutego 1942roku. Pierwszym dowódcą Armii Krajowej był patron naszej szkoły generał Stefan Rowecki "Grot". Aby uczcić ten szczególny dzień, złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą patrona i Armię Krajową.
E. Żychlińska
14.02.2023 r.
Spotkanie walentynkowe na "Wąskotorówce"
Pięcioro uczniów Zespołu Szkół nr 2 im.Stefana Roweckiego "Grota": Justyna Legęza z 3ti, Natalia Kaczmarczyk, Patrycja Wójcik z klasy 3tże, Mikołaj Ptak z 4tgf, Hubert Nagaba z 3tms uczestniczyli z opiekunem Szkolnego Ośrodka Kariery Magdaleną Pańczyk w spotkaniu walentynkowym. O godzinie 10.00 rozpoczęło się walentynkowe spotkanie dla dzieci i młodzieży na stacji Jędrzejów Wąskotorowy. Nasi uczniowie nie tylko byli uczestnikami spotkania ale także zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumencie muzycznym: Mikołaj na gitarze a Hubert na perkusji.
E. Żychlińska
19.02.2023 r.
Obchody Święta Miasta
Z okazji 752 rocznicy nadania praw miejskich miastu Jędrzejów uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota"w Jędrzejowie uczestniczyli ze sztandarem szkoły we mszy świętej. W parafii Świętej Trójcy w Jędrzejowie o 9.00 rozpoczęła sìę msza święta w intencji miasta i jego mieszkańców. Mszy świętej przewodniczył ojciec opat Rafał Ścibiorowski wraz z proboszczami jędrzejowskich parafii. Podczas mszy zaprezentował się Jędrzejowski Chór Miejski. Druga część obchodów święta miasta odbyła się po południu w Centrum Kultury.
E. Żychlińska
20.02.2023 r.
Uczeń „Grota” laureatem XI Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu
20 lutego 2023r. w Kielcach podczas XI Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu zostały ogłoszone wyniki konkursu JAK SIĘ NIE ZAPLĄTAĆ W SIECI? MĄDRZE KORZYSTAJMY Z INTERNETU! organizowanego przez: Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademię Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.
Nasz uczeń - Marcin Golonka (klasa I Ti - technik informatyk) zajął III miejsce, otrzymując podziękowanie oraz cenne nagrody. W konkursie brała udział młodzież z 35 szkół z województwa świętokrzyskiego. W II etapie Jury oceniło prace 84 uczestników konkursu i nagrodziło lub wyróżniło 26 ich autorów.
Celem konkursu było promowanie wśród dzieci i młodzieży idei szacunku dla każdego użytkownika globalnej sieci orazzasad mądrego, bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu, przestrzeganie przed zagrożeniami związanymi z użytkowaniem Internetu, upowszechnianie idei poszanowania praw autorskich i ochrony danych osobowych w sieci oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi formami przekazu oraz technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.
Uczniowie wykonywali prace na temat: JAK SIĘ NIE ZAPLĄTAĆ W SIECI? MĄDRZE KORZYSTAJMY Z INTERNETU!
Uczestnicy konkursu wykonywali pracę w różnych kategoriach: film, animacja komputerowa, piosenka, teledysk lub komiks. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych wykładach, prezentacjach oraz zajęciach warsztatowych:
• CYBERBEZPIECZEŃSTWO I ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA NIELETNICH INTERNAUTÓW – komisarz Sylwia Sobczyńska (Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach),
• KIEDY ŚWIAT ON-LINE ZBYT MOCNO INGERUJE W ŚWIAT OFF-LINE CZYLI CO INTERNET WIE O TOBIE – mgr Kamil Buliński (Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach),
• CZŁOWIEK W ŚWIECIE „RELIGII” DANYCH – ks. dr Paweł Ścisłowicz (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach),
• FONOHOLIZM CZYLI SŁÓW KILKA O UZALEŻNIENIU OD SMARTFONÓW – mgr Elżbieta Sobierajska (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach).
Koordynatorem szkolnym konkursu i opiekunem nagrodzonego ucznia była pani Agnieszka Chabior. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu.
Agnieszka Chabior
21.02.2023 r.
Spotkanie autorskie z Marią Dudek
21 lutego, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w Bibliotece Grota odbyło się spotkanie z autorką książki "W głowie Anny Boleyn" - panią Marią Dudek. Dyrektor szkoły pan Paweł Kowalski przedstawił i powitał naszego gościa. Do młodzieży skierował słowa o tym jak ważna jest dbałość o język ojczysty. Uczniowie klas I tse, I th, III tms mieli okazję zapoznać się z językiem dworu królewskiego, momentami nie mogąć oderwać się od czytania książki. Autorka barwnie i z wielką pasją opowiedziała o motywie historycznym w powieści, który uwiedzie zapewne romantyczne dusze. Spotkanie zorganizowała Ewa Nemś przy współudziale Marty Piotrowskiej w ramach współpracy międzybibliotecznej.
Ewa Nemś
24.02.2023 r.
"Góra grosza"
Ruszyła XXIII edycja ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA. Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowie włączyli się do zbiórki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.
E.Żychlińska
28.02.2023 r.
Biblioteka Grota otrzymała od Fundacji Powszechnego Czytania wsparcie w postaci książek. Są to książki w języku angielskim, pakiet 10 książek Agaty Romaniuk „Bal u lamorożca” oraz książka cegiełka „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie.”
Fundacja Powszechnego Czytania swoją akcję kieruje do młodzieży z Ukrainy która w wyniku działań wojennych znalazła się w sytuacji uchodźczej oraz do młodzieży z Polski, która równie nieoczekiwanie stała się gospodarzami dla nowych ukraińskich kolegów i koleżanek. Książki mają oswajać lęk związany z wojną na Ukrainie, uchodźstwem, poczuciem zagrożenia i osamotnienia.
Drodzy czytelnicy! Książki na Was czekają!
Ewa Nemś
01.03.2023 r.
Pamięć o żołnierzach wyklętych.
O godzinie 8.00 poczty sztandarowe Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" zostały wystawione przed pomnikiem majora Stefana Gądzio "Kosa" przy ulicy Okrzei. Jak co roku 1 marca,dyrekcja i uczniowie pamiętali o żołnierzach wyklętych. Złożeniem kwiatów, zapaleniem zniczy oddano hołd uczestnikom polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego, którzy od 1944r.walczyli przeciwko sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy komunistycznej.
E. Żychlińska
01.03.2023 r.
Olimpiada Wiedzy o Rodzinie.
W dniu 1 marca 2023r, w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach odbył się II etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły w składzie Alicja Jopek, Weronika Jopek z klasy 2 tfż oraz Aleksandra Cygan, Adrianna Kobiec, Wiktoria Banaś, Oliwia Olesińska z klasy 4 tfg. Celem olimpiady było promowanie wartości małżeńskich i rodzinnych.
Młodzież wykazała się ogromną wiedzą przedstawiając problematykę współczesnej rodziny podczas ciekawych prezentacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody książkowe. Gratulujemy.
mgr Aneta Kowalska
mgr Edyta Juszczyk - Grad
07.03.2023 r.
"Donersztik in Jendrzew " czyli podróż do dawnego sztetla.
W dniu dzisiejszym uczniowie z ZS nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota"w Jędrzejowie udali się do Muzeum im.Przypkowskich na wystawę żydowską, gdzie mieli możliwość poznania historii i życia codziennego społeczności żydowskiej przedwojennego Jędrzejowa.
10.03.2023 r.
Konkurs "Poznaj swoje prawa w pracy"
Miło nam poinformować , że uczniowie klasy 3Ti Mikolaj Kielesinski oraz Norbert Makulski zakwalifikowali się do Etapu regionalnego konkursu „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY. Celem programu i konkursu jest popularyzacja wiedzy dotyczącej ochrony pracy, w tym przepisów bhp. W dniu 3 marca 2023 roku pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz merytorycznym patronatem rektora Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach przeprowadził regionalny etap ogólnopolskiego konkursu Państwowej Inspekcji Pracy pod nazwą „Poznaj swoje prawa w pracy”. W konkursie uczestniczyło 49 uczniów z 25 szkół ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. Nagrody i dyplomy wręczył Pan Jan Jóźwik – Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy wspólnie z Panią Ewą Pietraszek wizytatorem Kuratorium Oświaty oraz dr Dariuszem Palaczem – dyrektorem Akademickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego z Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

11.03.2023 r.
III Jędrzejowski Marsz Imieninowy Józefa Piłsudskiego na trasie: Zagaje-Mierzwin-Grudzyny.
Marsz rozpoczął się w miejscowości Zagaje, gdzie odsłonięto pamiątkowy obelisk, upamiętniający pobyt w tej miejscowości rotmistrza Władysława Bieliny-Prażmowskiego, dowódcy I Szwadronu Ułanów. Następnie jego uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze na cmentarzu w Mierzwinie, gdzie spoczywają polegli legioniści I Brygady Józefa Piłsudskiego oraz przy pamiątkowej tablicy przed dworkiem Grudzynach, w którym stacjonował Marszałek Piłsudski podczas walk nad Nidą w 1914 roku.
W marszu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Aleksandrem Mazurkiewiczem.
14.03.2023 r.
Przez sport na... Politechnikę Świętokrzyską!
W ramach realizacji projektu na Politechnice Świętokrzyskiej, Społeczna Odpowiedzialność Nauki blisko 20 uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie wzięło dziś udział w turniejach sportowych. Turnieje sportowe organizowane są w ramach tego projektu dla uczniów szkół średnich całego województwa świętokrzyskiego. Celem projektu jest integracja środowiska akademickiego ze szkołami średnimi województwa, jako przyszłymi studentami PŚ. Projekt realizowany jest od 11 lat. W tym roku zawodnicy z naszej szkoły wystartowali w dwóch dyscyplinach: zawody na ergometrze wioślarskim oraz turniej piłki nożnej. Na sześć biorących udział drużyn w piłkę nożną uczniowie "Grota" zajęli drugie miejsce. W zawodach na ergometrze wioślarskim (drużyna dziewcząt i chłopców)zajeliśmy trzecie miejsce. Karola Mignano ucznia klasy 3tfg wybrano najlepszym bramkarzem a najlepszym strzelcem turnieju okazał się także uczeń naszej szkoły Ksawery Kulasek z klasy 2tse. Opiekę merytoryczną nad zawodnikami z "Grota" sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie: Wojciech Domagała, Michał Olesiński, Mikołaj Pełka. Serdecznie gratulujemy wyników!
E.Żychlińska
5.03.2023 r.
Spotkanie z panem Markiem Galantem
15 marca w Bibliotece Grota odbyło się spotkanie z panem Markiem Galantem - absolwentem naszej szkoły, pasjonatem lokalnej historii, autorem takich książek jak:
„Mieszkańcy Zagaja. Genealogia rodzin zamieszkujących Zagaje od roku 1369.”
„Monografia wsi Kawęczyn.”
„Legendy i podania z powiatu jędrzejowskiego.”
Okazją do spotkania była promocja najnowszej książki autora o legendach ziemi jędrzejowskiej. Dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie klasy Iti oraz I tse wysłuchali opowieści pana Marka o tym jak zbiera informacje do swoich książek oraz wielu ciekawych podań i legend. Chętni uczniowie z pasją czytali wybrane fragmenty książki. Organizatorką wydarzenia była pani Ewa Nemś.
Ewa Nemś
18.03.2023 r.
IX Olimpiady Wiedzy o Mediach
W dniach 17-18 marca 2023 roku na Uniwersytecie Warszawskim odbył się ostatni etap IX Olimpiady Wiedzy o Mediach zorganizowany przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Biologii. To ogólnopolskie wydarzenie miało na celu popularyzowanie edukacji medialnej tak, aby młodzi ludzie świadomie potrafili korzystać z dostępnych przekazów. Zespół Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie reprezentowała Małgorzata Curył - uczennica klasy pierwszej technikum, która w wielkim finale zmierzyła się z najlepszymi 153 uczniami szkół średnich z całej Polski. W dwudniowych zmaganiach tegorocznej edycji wywalczyła tytuł finalisty i otrzymała indeks na jedną z wyższych renomowanych uczelni, jeszcze przed przystąpieniem do matury.
Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy !
B. Chowaniec
20-22.03.2023 r.
Rekolekcje Wielkopostne.
Od dziś uczniowie, dyrekcja oraz całe Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie uczestniczy w rekolekcjach wielkopostnych w klasztorze ojców Cystersów. W poniedziałek o godzinie 10.00 odbyła się msza święta z kazaniem dla młodzieży. Prowadzący rekolekcje: ojciec Tymoteusz Kaczmarczyk OCist, cysters z Opactwa Cysterskiego w Wąchocku. Wtorek,21 marca jest dniem spowiedzi świętej, a w środę,22 marca odbędzie się msza święta z kazaniem dla młodzieży, podczas której będzie można uzyskać błogosławieństwo rekolekcyjne. Do udziału w rekolekcjach i wspólnej modlitwy zapraszają Cystersi z Jędrzejowa.
Ewelina Żychlińska
29.03.2023 r.
"Grot" na Świętokrzyskiej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych w Jędrzejowie
Świętokrzyska Giełda Szkół Ponadpodstawowych zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Kielcach to cykl spotkań skierowanych głównie do uczniów kończących w tym roku szkoły podstawowe. Jedno z takich spotkań miało właśnie miejsce w środę 29 marca w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Na korytarzach CK swą ofertę kontynuacji nauki po szkole podstawowej przedstawiło 16 szkół ponadpodstawowych z powiatów jędrzejowskiego, włoszczowskiego i pińczowskiego. Wśród nich była także nasza szkoła. Mechatronicy z "Grota" zaprezentowali wybrany sprzęt mechatroniczny, gastronomowie zadbali o podniebienia przybyłych na giełdę gości zaś fryzjerki dokonywały metamorfozy fryzur chętnych ośmioklasistów. Równolegle w sali kinowej można było obejrzeć spoty filmowe wystawiających się szkół ponadpodstawowych a także wysłuchać debaty uczniowskiej na temat „Trafny wybór szkoły - klucz do twojej przyszłej kariery” przybliżajęcej zalety i wady liceum ogólnokształcącego, technikum czy branżowej szkoły I stopnia.
Każdy z przybyłych do CK w Jędrzejowie uczniów mógł zaopatrzyć się w ulotki z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych a także porozmawiać z ich przedstawicielami na temat szczegółow oferty edukacyjnej danej szkoły.
Z.Marcinkowski
23.03.2023 r.
Spotkanie z edukatorem.
Uczennice trzecich i czwartych klas Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota"w Jędrzejowie uczestniczyły w spotkaniu z edukatorem z Zakładu Profilaktyki Onkologii w Kielcach, Katarzyną Majką. Głównym tematem spotkania była profilaktyka onkologiczna. Uczennice dowiedziały się o skutkach zarażenia wirusem HPV, co to jest wirus HPV i jak się przed nim chronić.HPV,czyli ludzkie wirusy brodawczaka ludzkiego są powszechne na całym świecie.
E.Żychlińska
31.03.2023 r.
Turniej Piłki Siatkowej.
Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie odbył się turniej piłki siatkowej o puchar dyrektora szkoły Pawła Kowalskiego. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym co oznacza,że przegrany zespół odpadał. Mecze toczyły się do dwóch wygranych setów. W turnieju wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły. W wielkim finale spotkały się drużyny z klas: 2tgs i 3tfg. Jednak to klasa 3 tfg stanęła na podium z wynikiem 2:1. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
E.Żychlińska
31.03.2023 r.
Przemysłowa Wiosna 2023
W kalendarz szkolnych wycieczek prozawodowych w "Grocie" na stałe już wpisała się "Przemysłowa Wiosna" odbywająca się na Targach Kielce. W skład tego przemysłowego cyklu wchodzą: STOM-BLECH&CUTTING, STOM-TOOL, STOM-LASER, STOM-ROBOTICS, STOM-FIX, KIELCE FLUID-POWER, EXPO-SURFACE, SPAWALNICTWO, DNI DRUKU 3D, CONTROL-STOM, TARGI TEiA oraz WIRTOPROCESY. Przemysłowa Wiosna zgromadziła w tym roku niemal 600 wystawców z 20 krajów, którzy zapełnili po brzegi 7 hal najnowszymi technologiami.
Nasza młodzież mogła z bliska przyjrzeć się różnym pracujacym maszynom takich jak: obrabiarki, wycinarki, giętarki, całe zrobotyzowane linie, specjalistyczne maszyny dla odlewnictwa, spawarki, mikroskopy, różne drukarki 3D i inne. Równolegle toczyło się wiele różnych seminariów tematycznych. Mamy nadzieję, że to spotkanie z nowymi technologiami będzie źródłem dodatkowej motywacji naszych uczniów do zdobywania wiedzy i umiejętności.
Z.Marcinkowski
04.04.2022 r.
Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc – Sukces „Grota”!
Dnia 04.04.2023 w hali sportowej III LO im. C. K. Norwida w Kielcach, odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W zmaganiach wzięło udział ponad 100 zawodników, wśród których znalazła się sześcioosobowa reprezentacja „Grota”. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i wywalczyli medale indywidualnie oraz drużynowo. W najlżejszej kategorii wagowej do 59 kg, z wynikiem 75 kg, na piątym miejscu uplasował się Filip Skrzypczyński. Kacper Olszewski zdobył srebrny w kategorii do 66 kg, z wynikiem 100 kg. W kategorii wagowej do 74 kg, z wynikiem 120 kg, na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Patyna. Wśród zawodników do 83 kg, z wynikiem 102,5 kg, piąte miejsce zajął Alan Kuryga. W kategorii wagowej do 93 kg, z wynikiem 125 kg, szóstą lokatę zajął Bartosz Sadowski. W najcięższej kategorii powyżej 93 kg, po zaciętej walce najlepszy okazał się nasz zawodnik Bartosz Wieliński, który wycisnął 140 kg. Doskonała postawa naszych zawodników pozwoliła na zdobycie pierwszego miejsca drużynowo, co jest ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkoły.
Opiekunem drużyny ZS nr 2 w Jędrzejowie jest nauczyciel wychowania fizycznego, Aleksander Mazurkiewicz. Całej drużynie należą się ogromne brawa za wyniki i wysiłek włożony w przygotowanie do zawodów. Gratulujemy!
05.04.2023
Obchody Roku Wisławy Szymborskiej
Rok 2023 został ustanowiony przez Senat Rzeczypospolitej Rokiem Wisławy Szymborskiej. Szymborska jest autorką trzynastu tomów poetyckich, laureatką literackiej Nagrody Nobla, została uhonorowana najwyższym odznaczeniem państwowym- Orderem Orła Białego. Jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. W związku z tym w naszej szkoleodbyło się spotkanie z poezją noblistki. Uczniowie klasy I tgb, 3 też, 4 tes zaprezentowali najpiękniejsze wiersze poetki. Młodzież wysłuchała również wielu pięknych utworów poezji śpiewanej w wykonaniu: Sanah, Stanisława Sojki oraz Agnieszki Pękali. Spotkanie przygotował Zespól Humanistyczno – Historyczny.
Beata Ragan

13.04.2023
Sportowa wiosna w powiecie - dzień pierwszy
W pierwszych promieniach słońca na boisku sportowym Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie rozpoczął się turniej piłki nożnej o puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny. Turniej jest kilku etapowy. Dziś i jutro na boisku "Grota" będzie grało mecze po sześć drużyn każdego dnia. Trzy najlepsze drużyny z dziś i trzy najlepsze drużyny z jutra, rozegrają mecze finałowe podczas dni otwartych szkoły w dniach 26-27 kwietnia. Każdy uczestnik turnieju otrzyma dyplom, a dla zwycięskich drużyn zaplanowano puchary. Uroczystego otwarcia sportowej wiosny w powiecie jędrzejowskim dokonali: starosta powiatu jędrzejowskiego Paweł Faryna, dyrektor szkoły Paweł Kowalski, prezes powiatowego związku stowarzyszeń sportowych Janusz Adamczyk. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwają nauczyciele wychowania fizycznego ZSnr 2 w Jędrzejowie. Trzymamy kciuki za wszystkie drużyny!
Ewelina Żychlińska
13.04.2023
Przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w "Grocie"
Młodzież klas 4 ti, 4tg, 4tgf i 4tes uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Jędrzejowie panią Moniką Tasak i panią Małgorzatą Simlat. Tematem zajęć były usługi i instrumenty rynku pracy. Uczniowie uzyskali wiele cennych informacji dotyczących usług, które oferuje urząd dla osób poszukujących pracy. Podczas spotkania młodzi ludzie dowiedzieli się między innymi: jak szukać ofert pracy na terenie kraju i zagranicą, uzyskać dodatkowe kwalifikacje zawodowe, skorzystać z bonów szkoleniowych i zasiedleniowych, staży zawodowych oraz jak uzyskać środki na podjęcie działalności gospodarczej. Informacje te na pewno zostaną w przyszłości wykorzystane przezmłodzież wkraczającą na rynek pracy.
Renata Walczak, Iwona Dudek
14.04.2023
Liga strzelecka LOK.
To już trzecie spotkanie w ramach wiosennej rundy zawodów strzeleckich Ligii Obrony Kraju w których uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowie wzięli udział. Za dwa tygodnie ostatnie spotkanie,gdzie młodzi "strzelcy" będą zbierać punkty. Opiekuni drużyny z ZS nr 2 Jędrzejów są nauczyciele wychowania fizycznego: Wojciech Domagała i Michał Olesiński. Trzymamy kciuki za uczniów "Grota".
Ewelina Żychlińska
14.04.2023
Sportowa wiosna w powiecie - dzień drugi
Rozpoczął się drugi dzień Turnieju Piłki Nożnej o puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny. Kolejne sześć drużyn ze szkół podstawowych powiatu jędrzejowskiego walczy o puchar starosty. Rozgrywki sportowe odbywają się w ramach projektu Sportowej Wiosny w powiecie jędrzejowskim zainaugurowanego wczoraj, na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Przypomnijmy, że trzy najlepsze drużyny z wczoraj zmierzą się z trzema drużynami wyłonionymi dziś już 26 kwietnia podczas Dni Otwartych szkoły, na które serdecznie zapraszamy ósmoklasistów.
Ewelina Żychlińska
18.04.2023
Rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego
W konkursie bibliotecznym na wykonanie prezentacji multimedialnej o wybranym patronie roku 2023 - zwycięzcą został Paweł Rudnicki z klasy III Tms. Serdeczne gratulacje. Uczeń wykonał prezentację : " Aleksander Fredro - patron roku 2023", która dostępna jest w bibliotece szkolnej. Nagrody książkowe zakupiono z NPRCz.
19.04.2023
Podziel się jedzeniem.
Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie zrzeszeni w Szkolnym Klubie Europejskim postanowili przyłączyć się do akcji foodsharingu czyli dzielenia się jedzeniem. Każdego roku 9mln ton żywności marnujemy w naszym kraju. Przy Ośrodku Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów stworzono takie miejce jadłodzielnie gdzie każdy może podzielić się nadmiarem żywności. Głównym celem jest przeciwdziałanie marnowaniu jedzenia ale także wsparcie dla potrzebujących. Jak ważna i potrzebna jest to inicjatywa przekonali się uczniowie "Grota" , widząc jak szybko "zniknęło" jedzenie które zostawili. Uczniowie zapewnili,że nie jest to jednorazowa akcja i z pewnością wrócą do jadłodzielni podzielić się z potrzebującymi nadmiarem żywności. "Nie liczy się to ile posiadasz,ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz". Młodzież odwiedziła jadłodzielnię z opiekunem Szkolnego Klubu Europejskiego Eweliną Żychlińską.
Ewelina Żychlińska
19.04.2023
Zwycięstwo w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK!
19 kwietnia 2023r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Nasza drużyna w składzie: Paweł Rudnicki 3Tms, Krzysztof Leciński 4tm, Bartłomiej Śliwiński 2tgs, Kamil Grad 4Tm, Bartosz Grad 2c zajęła pierwsze miejsce awansując jednocześnie do etapu wojewódzkiego. Zadania konkursowe obejmowały test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i działalności PCK oraz trzy zadania praktyczne polegające na udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej. Opiekunem naszej drużyny był Aleksander Mazurkiewicz. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
19.04.2023
Wycieczka do muzeum
W dniu 19.04 odbyła się wycieczka do Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Uczestnicząca w niej młodzież z klasy II tmi mogła bliżej zapoznać się z historią życia lekarza, Feliksa Przypkowskiego, który od 1895r. gromadził m.in. zabytkowe zegary słoneczne. Uczniowie z bliska mogli podziwiać niesamowitą kolekcję zegarów a także bogaty księgozbiór biblioteczny, galerię obrazów i fotografii. Dyrektor muzeum pokazał uczniom również pamiątki związane z Józefem Piłsudskim oraz przedstawił historię jego pobytu w Jędrzejowie. Wycieczka miała na celu przybliżyć naszym uczniom zabytki, historię i kulturę naszej "małej ojczyzny".
Agnieszka Łęczek-Bieganik
26.04.2023
Turniej Piłki Nożnej o Puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny.
W ramach akcji Sportowa Wiosna w Powiecie Jędrzejowskim rozegrał się dziś turniej finałowy Piłki nożnej chłopców o puchar starosty jędrzejowskiego Pawła Faryny. W wielkim finale podczas pierwszego dnia Dni Otwartych Zespołu Szkół nr 2 im. gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, spotkało się sześć drużyn. Po zaciętej walce ale w duchu fair play okazało się, że pierwsze miejsce i Puchar trafią do drużyny chłopców że Szkoły Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie. Drugie miejsce zajęła drużyna że Szkoły Podstawowej nr 5, a trzecie Szkoła Podstawowa nr w 2 w Jędrzejowie. Wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Sponsorzy turnieju: Klub sportowy Korona Kielce, Klub sportowy Naprzód Jędrzejów, Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, Football Academy, Klub sportowy Piaskowianka Piaski.
27.04.2023 r.
"Rekiny Mechatroniki" przyznane
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu "Rekiny mechatroniki" skierowanego do młodzieży kształcącej się w zawodzie technik mechatronik. Statuetki i certyfikaty potwierdzające spełnienie określonych wymagań (wysoka średnia na świadectwie końcowym + uzyskanie dyplomu technik mechatronik) w tym roku wędrują do rąk następujących absolwentów:
Piotr Michałkiewicz - "Złoty Rekin Mechatroniki"
Kamil Sroka - "Srebrny Rekin Mechatroniki"
Michał Mularczyk - "Czarny Rekin Mechatroniki"
Certyfikaty i statuetki zostaną wręczone podczas uroczystości pożegnania absolwentów.
Z.Marcinkowski
26.04-27.04.2023 r.
Wspaniałe rozpoczęcie Dni Otwartych szkoły w Zespole Szkół nr 2 im gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie.
Przeszło 600 uczniów wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z terenu miasta Jędrzejowa oraz ościennych miejscowości odwiedziło w ciągu dwóch dni mury naszej szkoły. Było nam niezmiernie miło podejmować gości z klas ósmych, a od września mamy nadzieję naszych uczniów. Na sali gimnastycznej ZS nr 2 serdecznie przywitał zgromadzonych tak licznie uczniów dyrektor szkoły Paweł Kowalski, zachęcając do kontynuowania nauki na kolejnym etapie edukacyjnym właśnie w naszej szkole. Gościem specjalnym dni otwartych szkoły był starosta powiatu Jędrzejowskiego Paweł Faryna, który także bardzo ciepłymi słowami witał ósmoklasistów. Po części oficjalnej przyszła pora na prezentację wszystkich kierunków zawodowych w których od września będą mogli się uczyć pierwszoklasiści. Nie mogło oczywiście zabraknąć części rozrywkowej podczas którejzespół taneczny i wokalny zaprezentował swoje talenty. Kolejnym punktem spotkania było odwiedzenie pracowni zawodowych, gdzie ósmoklasiści mogli podziwiać nowoczesny sprzęt oraz zobaczyć jak w praktyce wyglądają zajęcia na pracowniach. Uczniowie zwiedzili także pracownie w Centrum Kształcenia Zawodowego. Miłośnicy sportu mogli wziąć udział w pokazie podnoszenia sztangi a fani piłki nożnej kibicować drużynom rozgrywajacym finałowy mecz Turnieju Piłki Nożnej o Puchar starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny. Chętnym mocnych wrażeń oferowano możliwość przejażdżki samochodem z instruktorem. Na zakończenie gospodarze szkoły przygotowali dla uczniów słodki poczęstunek oraz gorące kiełbaski z grilla. To był wspaniały dzień dla naszej szkoły. Cieszymy się, że nasi goście byli bardzo zadowoleni z wizyty w murach naszej placówki. Czekamy na Was w nowym roku szkolnym!
E.Żychlińska/Z.Marcinkowski
28.04.2023
Pożegnanie absolwentów
"Kiedyś coś się zaczyna, trwa i w pewnym momencie kończy się...". Słowa te można odnieść do dzisiejszej uroczystości pożegnania uczniów klas IV, którzy zakończyli właśnie naukę w naszej szkole:
IV Tbs - wych. Adam Piasecki; IV Tfg - wych. Klaudia Banach; IV Th - Marta Sornat, IV Ti - Iwona Dudek, IV Tm - Włodzimierz Bugajski.
Takie chwile niosą ze sobą wiele emocji. Są okazją do wypowiadania ciepłych słów, życzeń, ale także czasem wspomnień i refleksji. Wszystko to znalazło swoje odzwierciedlenie w wystąpieniach dyrektora szkoły mgr P.Kowalskiego, starosty jędrzejowskiego P.Faryny, przewodniczącej RR - A.Mularczyk, żegnającej absolwentów w imieniu wychowawców - mgr K.Banach czy wiceprzewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - P.Rudnickiego. Przemawiający życzyli absolwentom przede wszystkim zdania matury, ale również spełnienia marzeń, dostania się na wymarzoną uczelnię czy podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. Z kolei absolwenci, w imieniu których przemawiał K.Sroka z klasy IV Tm dziękowali dyrekcji i nauczycielom za pracę dydaktyczno-wychowawczą i opiekę podczas 4 lat nauki w "Grocie".
Spotkanie było okazją do wręczenia podziękowań i nagród uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki w nauce, angażowali się w życie szkoły, godnie reprezentowali ją podczas zawodów sportowych oraz działali w ramach wolontariatu czy klubu HDK. Z rąk starosty powiatu jędrzejowskiego P.Faryny oraz dyrektora szkoły P.Kowalskiego wszyscy wyróżniający się uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki, medale i bony.
Ostatnie spotkania z wychowawcami, wręczenie świadectw ukończenia szkoły, wspólne pamiątkowe zdjęcia zakończyły pewien etap w życiu naszej młodzieży. Teraz staje ona przed kolejnym ważnym wyzwaniem jakim jest egzamin dojrzałości zwany potocznie maturą. Mamy nadzieję, że wypadnie on przynajmniej tak dobrze, jak niedawno zakończone egzaminy zawodowe.
Wszystkim tegorocznym absolwentom życzymy "połamania pióra".
Z.Marcinkowski
28.04.2023 r.
Uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz całą społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, spotkała się w samo południe na uroczystej akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Przyjmuje się powszechnie, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną Konstytucją. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny dotyczący okoliczności uchwalenia ustawy. Na zakończenie dyrektor szkoły Paweł Kowalski złożył wszystkim pracownikom szkoły, uczniom oraz ich rodzinom życzenia z okazji zbliżających się świąt państwowych.
E.Żychlińska
3.05.2023 r.
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Piękną tradycją szkoły Zespołu Szkół nr 2 im.gen.Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie jest udział w uroczystościach patriotycznych organizowanych przez lokalne władze. Podczas uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 maja nie mogło zabraknąć dyrekcji oraz pocztów sztandarowych z ZS nr 2 w Jędrzejowie. Obchody święta 3 maja rozpoczęły się Uroczysta mszą świętą w kościele świętej Trójcy w Jędrzejowie. Oprawie mszy świętej towarzyszył Jędrzejowski Chór Miejski, co nadało jeszcze bardziej podniosłego charakteru. Po mszy świętej wszyscy w kolumnie przeszli pod pomnik Bohaterów Ziemii Jędrzejowskiej. Tam złożono kwiaty i zapalono znicze ku pamięci poległych żołnierzy za wolność naszego kraju. Naszą szkołę wraz z dyrekcją szkoły reprezentowały trzy poczty sztandarowe: sztandar szkoły, sztandar Związku Inwalidów Wojennych, sztandar Pierwszego Pułku Piechoty Armii Krajowej, który jest zarejestrowany w Ministerstwie Obrony Narodowej. Opiekunami pocztów sztandarowych byli nauczyciele wychowania fizycznego ZS nr 2 w Jędrzejowie: Wojciech Domagała, Eugeniusz Cichoń i Michał Olesiński. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy w tak piękny sposób, biorąc udział w uroczystościach patriotycznych kultywują pamięć o historii naszego kraju.
E.Żychlińska
11.04.2023
Kurs survivalu w „Grocie”
To już 3 spotkanie w ramach kursu survivalu, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota " w Jędrzejowie. Podobnie jak poprzednim razem zajęcia odbywały się w kompleksie leśnym „Gaj”. Tym razem uczestnicy warsztatów nabywali umiejętności w budowaniu tzw. schronień, aby przetrwać w sytuacji kryzysowej w lesie. Wszystkie zespoły poradziły sobie znakomicie i uzyskały pozytywną ocenę instruktora. Ponadto nie zabrakło też tradycyjnych ognisk i pieczonej kiełbasy. Warsztaty prowadził kapitan Krystian Mazurek - Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Opiekunem grupy jest Aleksander Mazurkiewicz.
12.05.2023r.
Ekologiczna szkoła!
Zespół Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie otrzymał dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Jędrzejów blisko 100 sadzonek świerków i dębów. Uczniowie z klasy 1 k od razu zabrali się za sadzenie drzewek na terenie obiektów sportowych "Orlik" przy swojej szkole. Dodajmy,że od czterech lat szkoła korzysta z fotowoltaiki. Nasza szkoła wykorzystuje promieniowanie słoneczne do wytwarzania energii elektrycznej. Szkoła posiada panele solarne które przekształcają energię słoneczną w prąd elektryczny stały. Warto dodać,że od pięciu lat szkoła bierze także udział w projekcie międzynarodowym "KROKUS", dzięki któremu co roku na wiosnę przed budynkiem szkoły podziwiamy dywany kwiatowe. Wszystkie te działania promują wiedzę ekologiczną wśród uczniów jędrzejowskiego "Grota".
E.Żychlińska
12.05.2023
Grot na podium!
Jest nam niezmiernie miło ogłosić,że w ramach wiosennej rundy Ligi Strzeleckiej LOK im. Eugeniusza Trochima drużynowo zajęliśmy trzecie miejsce. Za to indywidualnie wśród szkół średnich w kategorii juniorzy starsi z dziewcząt najlepsza była uczennica Natalia Kaczmarczyk z klasy 3też zajmując pierwsze miejsce. Opiekunami drużyny z "Grota" są nauczyciele wychowania fizycznego: Wojciech Domagała i Michał Olesiński. Serdecznie gratulujemy!
E.Żychlińska
16.05.2023
Spotkanie w bibliotece
W dniu 16.05 odbyło się spotkanie autorskie z Panią Moniką Gajos, w którym uczestniczyli uczniowie klasy I Ti. Pani Monika wychowywała się i pochodzi z Jędrzejowa. Jest studentką Pedagogiki, a jej wielką pasją jest pisanie książek. Tematem spotkania była dyskusja na temat: Czy książka może być przyjacielem człowieka? Jak się okazuje książka może towarzyszyć nam w każdym etapie naszego życia. Czytanie rozwija nasze umiejętności samorefleksji, poszerza perspektywę, a także może przynieść nam wiele radości i zadowolenia. Pani Monika opowiedziała również młodzieży o procesie powstawania książki. Od samego pomysłu do wydruku i opublikowaniu materiału.
Agnieszka Bieganik
18.05.2023
Stypendia Starosty Jędrzejowskiego przyznane
W piatek w budynku Straostwa Powiatowego w Jedrzejowie osbyła się uroczystość wręczenia przez starostę powiatu jędrzejowskiego stypendiów im. Jana Pawła II. Są one wręczane corocznie wybranym uczniom ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jędrzejowskiego, którzy mogą się pochwalić szczególnymi osiągnięciami w zakresie nauki, pomocy innym. Wśród nagrodzonych znalazła się młodzież z naszej szkoły: Paweł Rudnicki, Magdalena Ozga, Angelika Waluśkiewicz, Małgorzata Curył. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Z.Marcinkowski
20.05.2023
Powiatowy Piknik Ekologiczny "Zieleń to życie - ZERO WASTE".
W sobotnie przed południe ekologiczny piknik zgromadził mieszkańców powiatu jędrzejowskiego. Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały się na stoiskach ze smakołykami a na deskach sceny prezentowały się zespoły i wokaliści. Na tej powiatowej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentacji z naszej szkoły. Tym razem poczęstunek dla gości przygotowała pracownia gastronomiczna z Zespołu Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Na suto zastawionym stole nie zabrakło przekąsek, tartinek, słodkich wypieków oraz popularnego i lubianego dania Boeuf Strogonow. Wszystkie te smakołyki przygotowały uczennice z klas gastronomicznych. Na scenie zaprezentował się także nasz szkolny słowik Natalia Kaczmarczyk z klasy 3też.

20.05.2023 r.
"Grot” znów najlepszy w województwie
20 maja 2023 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach odbył się XXV Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Udział w turnieju wzięło 9 najlepszych szkół z 14 powiatów województwa świętokrzyskiego: ZS nr 2 w Jędrzejowie, ZSM z Kielcach, ZSL w Zagnańsku, ZS nr3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, ZS CKU w Chrobrzu, ZSTM w Skarżysku- Kamiennej, ZS nr 2 w Starachowicach, ZS w Staszowie i ZS nr 2 we Włoszczowie. Turniej jak co roku składał się z 6 konkurencji:
- testy z przepisów ruchu drogowego
- testy ze skrzyżowań
- pierwsza pomoc przedmedyczna
- jazda sprawnościowa skuterem
- obsługa pojazdu, przygotowanie do jazdy
- jazda samochodem z talerzem Stewarta.
Pierwsze miejsce ze zdecydowaną przewagą zajął Zespół S nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie reprezentowany przez Kamila Grada, Bartłomieja Śliwińskiego, Pawła Polaka i rezerwowego Bartosza Grada. Drugie miejsce zajął ZSTM ze Skarżyska -Kamiennej a trzecie ZS nr 2 ze Starachowic. Wyniki uzyskane przez zwycięski zespół przedstawiały się następująco:
- testy z przepisów ruchu drogowego- zespołowo 1 miejsce, indywidualnie Kamil 5 miejsce, Bartłomiej 1 miejsce, Paweł 2 miejsce,
- testy ze skrzyżowań - zespołowo 1 miejsce, indywidualnie Kamil, Bartłomiej i Paweł 1 miejsce,
-pierwsza pomoc przedmedyczna- zespołowo 1 miejsce,
-jazda sprawnościowa skuterem- zespołowo 1 miejsce, indywidualnie Kamil 1 miejsce, Bartłomiej 4 miejsce i Paweł 3 miejsce,
- obsługa pojazdu, przygotowanie do jazdy- zespołowo 1 miejsce, indywidualnie Kamil, Bartłomiej i Paweł 1 miejsce,
- jazda samochodem z talerzem Stewarta- zespołowo 6 miejsce.
Indywidualnie wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęli też uczniowie Grota-najlepszy był Bartłomiej Śliwiński, drugim zawodnikiem został Paweł Polak a trzecie miejsce zajął Kamil Grad.
To już drugi finał wojewódzki z rzędu wygrany przez uczniów ZS Nr 2 w Jędrzejowie, którzy w dniach 12-14 czerwca 2023 będą reprezentowali województwo świętokrzyskie podczas Finału Ogólnopolskiego w Poznaniu. Opiekunem uczniów był Włodzimierz Bugajski.

22.05.2023
Olimpia w jędrzejowskim "Grocie"!
W ramach pierwszego naboru do programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100 lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk podjął decyzję o dofinansowaniu budowy 360 hal kwotą 730mln złotych. W województwie świętokrzyskim powstanie 15 przyszkolnych hal sportowych. Program Olimpia obejmuje zarówno budowę hal jak i budowę zadaszeń o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego. Takie zadaszenie powstanie właśnie przy Zespole Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie. Dziś osobiście tę radosną dla całej społeczności szkoły informację przekazała wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka. Ministerstwo Sportu i Turystki na zadaszenie przekaże kwotę ponad milion trzysta tysięcy, a Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie dołoży do tej inwestycji czterysta tysięcy złotych. Celem programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. 
E.Żychlińska
29.05.2023 r.
Druga edycja „Spływu kajakowego Nidą” w „Grocie”.
W poniedziałek 29 maja 2023 mieliśmy okazję po raz drugi przepłynąć kajakami wzdłuż rzeki Nidy. Pogoda nas rozpieściła, tak samo jak flora i fauna okolicznych miejscowości. 18-sto osobowa grupa śmiałków reprezentujących ZS2 w Jędrzejowie pod czujnym okiem ratownika oraz organizatora wyprawy, pana Aleksandra Mazurkiewicza, a także dwóch opiekunów, wyruszyła w malowniczą przeprawę przez rzekę Nidę. Mieliśmy okazję eksplorować bogate przyrodniczo meandry okolicznych wód obserwując jej ptactwo oraz bogactwo otaczającej nas roślinności. Malownicze okolice rozpieszczały nasz wzrok. Wody rzeki Nidy były spokojne, miejscami zaskakiwały nas jednak swoim wartkim nurtem. W tej cudownej przeprawie towarzyszyła nam muzyka i śpiew, nie brakowało również rozmów i integracji. Na ostatnim przystanku czekało na nas rozpalone wcześniej ognisko oraz strawa w postaci pieczonych kiełbasek. Nie obyło się również bez kąpieli w rzece, kilku śmiałków wskoczyło do rześkiej wody, aby schodzić się od upału w przyjemnie chłodnej wodzie Nidy. Niektórzy uczestnicy byli już zaprawieni w spływie kajakowym a inni po raz pierwszy doświadczali tej przygody. Szczerze polecamy tego typu aktywność każdemu kto lubi eksplorować naturę oraz ceni aktywność fizyczną. Nas rzeka Nida i świętokrzyskie okolice oczarowały i zechcemy tam jeszcze powrócić. Jeżeli chcecie przeżyć z Nami podobną przygodę serdecznie Was zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Tymczasem zerknijcie na zdjęcia i skosztujcie chociaż części tego co nam udało się przeżyć. Pamiętajcie, że najcenniejsze są nasze wspomnienia.
Ogromne podziękowania dla kajakowac.pl, za współorganizację spływu oraz dla pana Artura Jarosza za pomoc w transporcie.
30.05.2023 r.
"Rach-mistrz"
We wtorek wystartowała kolejna, VII edycja SzkolnegoKonkursu Matematycznego: „Rach – Mistrz ??!”. Tym razem do konkursu w czterech kategoriach przystąpiło 52 uczniów klas technikalnych. W ciągu 60 minut uczestnicy musieli rozwiązać 13 zadań. Komisja konkursowa w składzie: mgr I. Dudek, mgr Z. Karkocha, mgr R. Kucypera oraz mgr M. Sosnowska wyłoniła zwycięzców. Oto mistrzowie rachunków:
w kategorii K – 1 – FILIP SKRZYPCZYŃSKI, kl. 1 ti;
w kategorii K – 2 – ex aequo: WIKTORIA PUTOWSKA, kl. 2tgs,
ANTONI RÓWNICKI, kl. 2 tse;
w kategorii K – 3 -PAWEŁ RUDNICKI, kl.3 tms;
w kategorii K – 4 - DAWID KRZYSZTOFIK, kl. 4 tg.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.
ZYGFRYDA KARKOCHA
1.06.2023r.
Bezpieczne wakacje w powiecie jędrzejowskim
Z inicjatywy starosty powiatu jędrzejowskiego Pawła Faryny od kilku lat prowadzona jest akcja "Bezpieczne wakacje w powiecie jędrzejowskim". W gościnnych progach Zespołu Szkół nr 2 im.gen Stefana Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie, dyrektor szkoły Paweł Kowalski oraz wicedyrektor Bernard Suchmiel uroczyście przywitali zaproszonych gości-prelegentów oraz licznie zgromadzoną młodzież. Po oficjalnym otwarciu głos zabrała przedstawicielka Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzata Simlat mówiąc o niebezpieczeństwach pracy za granicą. Kolejni prelegenci to przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie: mł.asp. Jarosław Wójcik, mł.asp. Robert Kosiak, oraz sierżant sztabowy Paweł Blicharski.Przedstawiono zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa w sieci, bezpiecznych zachowań. Powiatową Straż Pożarną w Jędrzejowie reprezentował starszy aspirant Piotr Pazer. Opowiadał o przypadkach do których wzywano pomoc straży. Na zakończenie spotkania głos zabrali przedstawiciele straży miejskiej st.inspektor Włodzimierz Kasprzak oraz inspektor Maciej Rosik. Uczniowie którzy zajęli trzecie miejsce w wojewódzkich zawodach pierwszej pomocy pokazali swoim kolegom jak prawidłowo udzielać pomocy osobie która straciła przytomność.
1.06.2023r.
Sejmik Nauk Matematyczno –Przyrodniczych - EDYCJA XVII
1 czerwca 2O23 roku w Dzień Dziecka, po raz 17 odbył się przegląd wyróżnionych prezentacji multimedialnych i filmików z zakresu nauk ścisłych. Uczestników powitał dyrektor szkoły mgr Paweł Kowalski w asyście wice dyrektora mgr inż. Michała Cichonia. Spotkanie poprowadziła mgr Zygfryda Karkocha. W konkursie wzięło udział 30 uczniów.Zgłoszono18 pracprzedstawiających zagadnienia z następujących dziedzin nauk ścisłych: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zaprezentowano pięć wyróżnionych projektów. Asystę techniczną pełnił: Szymon Łuszczkiewicz, uczeń klasy 3ti. Program przedstawiał się następująco:
1. NIESAMOWITY ŚWIAT LICZB, Szymon Łuszczkiewiczkl. 3ti /mgr M. Sosnowska/
2. MATEMATYKA W SPORCIE. Bartłomiej Kuzak, Michał Żal. kl. 4ti /mgr R. Kucypera/
3. „ROPA NAFTOWA, GAZ ZIEMNY, WĘGIEL KAMIENNY - surowce, które zmieniły
dzieje świata.”, Szymon Łuszczkiewicz, kl.3ti/ mgr E. Stępień /
4. CZERNIAK. Igor Jarosz, kl. 2tgs /mgr E. Drzewicz/
5. TRANSPORT. Paweł Rudnicki, kl. 3 tms / mgr O. Cholewińska /
Dziękujemy za udział i zapraszamy na Sejmik za rok.
Karkocha Zygfryda
4.06.2023r.
III miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
Uczniowie naszej szkoły w składzie: Paweł Rudnicki 3Tms, Krzysztof Leciński 4tm, Bartłomiej Śliwiński 2tgs, Kamil Grad 4Tm, Bartosz Grad 2c zajęli III miejsce w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Rywalizacja odbywała się nad zalewem w Cedzynie. Organizator mistrzostw etapu okręgowego tj. Kielecki Oddział PCK przygotował 4 stacje urazowe, sprawdzające praktyczne umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz pisemny test z zakresu wiedzy na temat Polskiego Czerwonego Krzyża i zasad udzielania pierwszej pomocy. Pozorowane wypadki przygotowywane były przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wyglądały bardzo realistycznie. Opiekunem naszej drużyny był Aleksander Mazurkiewicz. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
4.06.2023r.
Jędrzejów na finale krajowym
W dniach 13 - 14 czerwca 2023 r. w Poznaniu odbył się XXV finał Krajowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W finale wzięło udział 13 drużyn - zwycięzców eliminacji wojewódzkich - ZS nr 2 Jędrzejów oraz szkoły z Suwałk, Kleszczewa, Żarnowca, Krosna, Myślenic, Dobrocina, Lubska, Kluczborka, Poznania, Radomia i Zamościa. W pierwszym dniu po zakwaterowaniu zorganizowano wycieczkę do najstarszej zajezdni tramwajowej w Poznaniu. Po zwiedzeniu muzeum odbyła się 1,5 godzinna przejażdżka zabytkowym tramwajem, obok atrakcji turystycznych i charakterystycznych obiektów Poznania, między innymi Poznańskiego Zoo, toru wioślarskiego Malta, Starówki, Targów Poznań. Wieczorem po uroczystym otwarciu Finału Krajowego odbyła się konkurencja testów przepisów ruchu drogowego. W ciągu 35 minut należało odpowiedzieć na 35 pytań. Drużyna ZS nr 2 w Jędrzejowie identycznie, jak ubiegłym roku zajęła drugie miejsce popełniając tylko jeden błąd więcej niż zwycięska szkoła z Krosna. Indywidualnie Kamil Grad zajął 2 miejsce popełniając 4 błędy, Bartłomiej Śliwiński 3 miejsce – 5 błędów, a Paweł Polak 5 miejsce popełniając 7 błędów. W drugim dniu na torze Poznań odbyły się 4 konkurencje sprawnościowe, na których ZS nr 2 w Jędrzejowie wylosował niestety pierwszy numer startowy i jako jedyna szkoła 3 uczniów jechało skuterami w deszczu. Uczniowie zajęli 17, 15 i 12 miejsce, co skutkowało ogromnym spadkiem w klasyfikacji. W konkurencji obsługa samochodu, skutera i motocykla drużyna zajęła 2 miejsce, w konkurencji pierwsza pomoc przedmedyczna 6 miejsce i jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarda 12 miejsce. Zawody były bardzo pożyteczne - uczniowie mogli rywalizować z najlepszymi w kraju uczniami szkół i udowodnili, że można znać i rozumieć przepisy ruchu drogowego zajmując kolejny raz najwyższe miejsca w kraju. Był bo już 3 raz kiedy drużyna szkolna ZS nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie przygotowywana przez nauczyciela Włodzimierza Bugajskiego reprezentowała powiat jędrzejowski i województwo świętokrzyskie w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego: w 2008r drużyna zajęła 3 miejsce, w 2022 – 5 miejsce i w 2023 - 8 miejsce.
W.Bugajski
23.06.2023r.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół nr 2 im.gen.S. Roweckiego "Grota" w Jędrzejowie.
Mszą świętą koncelebrowaną przez opata Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie Rafała Ścibiorowskiego rozpoczęła się uroczysta akademia. Po mszy świętej dyrektor Bernard Suchmiel odczytał listy z życzeniami dla całej społeczności szkolnej od ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz świętokrzyskiego kuratora oświaty Kazimierza Mądzika. Następnie głos zabrał dyrektor Janusz Adamczyk który złożył życzenia uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji. W imieniu wychowawców klas trzecich branżowych które kończą ten etap edukacyjny pożegnanie przygotowała wychowawczyni klasy 3k1 Marta Chabuz. Po części oficjalnej dyrekcja szkoły nagrodziła dyplomami oraz bonami podarunkowymi najlepszych w nauce i zachowaniu uczniów oraz tych którzy angażują się w życie szkoły. Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych wakacji, pełnych przygód i niezapomnianych wrażeń!
E. Żychlińska
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego