2020 - 2021 - Archiwum wydarzeń ZS nr 2 w Jedrzejowie

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

2020 - 2021

01.09.2020
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
W tym roku przebiegało ono inaczej niż zwykle ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Padający deszcz spowodował, że cała uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po odegraniu hymnu państwowego dyrektor szkoły Paweł Kowalski powitał zgromadzonych i życzył im, aby rozpoczynający się rok szkolny przyniósł wszystkim wiele sukcesów, był spełnieniem marzeń zarówno dla uczniów jak i ich nauczycieli. W swym wystąpieniu dyrektor nawiązał także do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Delegacja społeczności szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem mjr Gądzio - "Kosa". Wicedyrektor Bernard Suchmiel przedstawił uczniom klas pierwszych ich wychowawców: ITi - Magdalena Pańczyk, ITms - Anna Kamińska, I Tże - Renata Mider, I Tfg - Aneta Kowalska, IC - Michał Olesiński, IK - Renata Gola.
Z.Marcinkowski.
07.09.2020
Narodowe Czytanie w "Grocie"
Zespół Szkół nr 2 w Jędrzejowie im.gen. Stefana Roweckiego "Grota" wziął udział w Narodowym Czytaniu pod patronatem Prezydenta Polski pana Andrzeja Dudy. Bohaterką tegorocznej 9 edycji Narodowego Czytania była "Balladyna"Juliusza Słowackiego.7 września o godzinie 9.00 na hali sportowej dyrektor szkoły pan Paweł Kowalski powitał  zgromadzonych  uczniów, nauczycieli oraz gościa specjalnego wydarzenia Starostę Jędrzejowskiego Pawła Farynę. Starosta oficjalnie rozpoczął czytanie do którego przyłączyli się pan dyrektor Paweł Kowalski, nauczyciel - bibliotekarz Ewa Nemś oraz uczniowie szkoły. Na zakończenie uroczystości każdy uczestnik wydarzenia mógł przybić w swoim egzemplarzu książki pamiątkową pieczęć, przysłaną dla naszej szkoły z kancelarii prezydenta. Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury rodzimej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie w różnych instytucjach państwowych. Akcję zapoczątkowano w 2012 roku czytaniem "Pana Tadeusza".W 2021 roku będziemy czytać "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. A więc do zobaczenia za rok.
  Ewa Nemś
16.09.2020
Dzień Patrona w "Grocie"
Na przestrzeni minionych lat przyjęło się już, że 16 września to dzień w którym ZS nr 2 obchodzi święto Patrona Szkoły - gen. S.Roweckiego "Grota". Ze względu na panującą obecnie pandemię koronawirusa główne uroczystości odbyły się w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie. Społeczność uczniowską reprezentowała młodzież klas pierwszych. Uczniowie oddziałów starszych, którzy pozostali w budynku szkolnym, mogli śledzić przebieg uroczystości "online" dzięki łączu internetowemu. Obchody rozpoczęła msza św, którą celebrował Ojciec Opat Rafał Ścibiorowski w asyście Proboszcza i Kustosza Parafii pw. bł W.Kadłubka w Jędrzejowie - Jakuba Zawadzkiego. Po mszy św. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły oraz montaż słowno - muzyczny o patronie szkoły. Złożono również wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą gen. S.Roweckiemu oraz pod pomnikiem mjr Stefana Gądzio - "Kosa".
Szkolną uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in. Wojewoda Świętokrzyski - Zbigniew Koniusz, Wicekurator Świętokrzyski - Katarzyna Nowacka, Wicemarszałek Świętokrzyski - Marek Bogusławski, Starosta Jędrzejowski - Paweł Faryna, Wicestarosta Jędrzejowski - Maria Barańska, Przewodniczący Rady Powiatu - Marek Mentel, Burmistrz Miasta Jędrzejowa - Marcin Piszczek, Sekretarz Gminy i Członek Zarządu Powiatu - Renata Kawiorska, Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Kruk, żołnierz Armii Krajowej Julian Wieliński, Prezes Związku Inwalidów Wojennych - Jerzy Matuszewski oraz dyrektorzy szkół ponadpodstawowych w Jędrzejowie - Małgorzata Wojtasik oraz Wojciech Zwierzchowski.
Z.Marcinkowski.
21.09.2020
Bitwa Warszawska zapisała się w historii Polski na zawsze jako dowód polskiej waleczności i potwierdzenie uzyskanej niepodległości. W współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Jędrzejowie w dniach 17 i 18 września odbyła się lekcja biblioteczna na temat 100 rocznicy tego wydarzenia. Na podstawie przygotowanej prezentacji pani Agnieszka Łęczek-Bieganik nauczyciel bibliotekarz, przedstawiła uczniom klasy 2Ti oraz 2Th informacje dotyczące tego wydarzenia. Dzięki czemu uczniowie mogli zapoznać się ze skutkami I wojny światowej oraz zrozumieć przyczyny i przebieg Bitwy Warszawskiej.
Agnieszka Łęczek-Bieganik
23.09.2020
Salon Maturzystów on-line Perspektywy 2020
Kampania Salon Maturzystów Perspektywy, organizowana od 14 lat we wrześniu, tym razem odbędzie się online. Cel jest ten sam od lat: pomoc maturzystom w przygotowaniu do matury i rekrutacji na studia. Od 17 do 30 września odbędzie się dziesięć wirtualnych Salonów, obejmujących całą Polskę. W tym roku nasza szkoła została zarejestrowana do tej kampanii. Wykłady ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych na temat matury w roku 2021, konsultacje doradców edukacyjnych, spotkania z uczelniami na ich wirtualnych stoiskach, szkolenia dla nauczycieli, prezentacje dla rodziców – tak, w największym skrócie, będzie wyglądał Salon Maturzystów Perspektywy 2020, przeniesiony ze względu na pandemię do wirtualnej rzeczywistości. Program wydarzeń tego Salonu jest publikowany na 14 dni przed terminem Salonu i jest aktualizowany na bieżąco na stronie Łódzki i Świętokrzyski Salon Maturzystów. Zapraszamy uczniów do rejestracji, aby mogli uczestniczyć w Salonie w czasie szkolnym i poza nim, w domu.
Magdalena Pańczyk
23.09.2020
Wizyta w Archiopactwie Cysterskim w Jędrzejowie
W dniu 23 września 2020r. przypadła 75 rocznica powrotu Cystersów do Jędrzejowa. Z tej okazji uczniowie klasy IV Tbs z wychowawczynią Moniką Bugajską wzięli udział w uroczystościach rocznicowych. W gościnnych progach klasztoru młodzież wysłuchała wykładu ojca Grzegorza Brodackiego ”Cystersi – zakon europejski” oraz Pana Wojciecha Zwierzchowskiego „Jędrzejowska fundacja cystersów – wczoraj i dziś”.
M.Bugajska
28.09.2020
Dzień Języków Obcych
W poniedziałek 28 września w naszej szkole obchodzony był dzień języków obcych, z tej okazji nauczyciele języków obcych aby promować kulturę krajów europejskich oraz naukę języków jak co roku przygotowali szereg ciekawych quizów i konkursów dla uczniów klas pierwszych w programie znalazł się min. : quiz o krajach europejskich, znanych budowlach i zabytkach, a także zadania polegające na rozpoznaniu skrótów językowych, uczniowie mieli również możliwość udziału w quizie interaktywnym, który dostarczył wielu pozytywnych emocji. Nie obyło się również bez nagród dla zwycięzców. W konkursie międzyklasowym w pierwszej turze pierwsze miejsce zajęła klasa I Ti natomiast w drugiej turze zwycięską drużyną okazała się klasa I Tms. Zabawa przysporzyła mnóstwo uśmiechów ale również poszerzyła wiedzę naszych uczniów. Do zobaczenia w kolejnej edycji.
K.Banach
30.09.2020
Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka jest świętem obchodzonym w wielu krajach na świecie. W Polsce obchodzimy je 30 września. Wtedy dziewczyny, siostry, koleżanki i przyjaciółki składają życzenia bliskim im mężczyznom. W naszej szkole Samorząd Uczniowski postanowił uczcić to święto, organizując akcję „Dzień Krawata na Dzień Chłopaka”. W tym dniu wiele uczennic, wielu uczniów, ale także wielu członków Grona Pedagogicznego przyszło do szkoły w krawatach lub muszkach. Dzięki tym „atrybutom” uczniowie mogli w tym dniu uniknąć odpowiedzi na ocenę, czy niezapowiedzianej kartkówki. Wszystkim kolegom i koleżankom dziękujemy za zaangażowanie, a Państwu Profesorom za poczucie humoru i wyrozumiałość.
Samorząd Uczniowski 
01.10.2020
Akcja Krwiodawstwa w ’’Grociku”
W dniu 1 października 2020r w Zespole Szkół nr 2 im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa. Sposród zarejestrowanych 42 osób krew mogły oddać 32 osoby od których pobrano 14,400 litrów krwi. To pierwsza od prawie 8 miesięcy przerwy akcja, w której uczniowie Szkoły oddają bezinteresownie krew potrzebującym. Dotychczas zorganizowano 69 akcji honorowego krwiodawstwa podczas których pobrano ponad 1308 litrów krwi. Uczniowie szkoły należą do najofiarniejszych w województwie świętokrzyskim biorąc rokrocznie udział w Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. W 2021 roku Szkoła będzie obchodziła 20- lecia krwiodawstwa. Opiekunowie Szkolnego Klubu HDK planują przeprowadzić akcje z dodatkowymi upominkami aby dalej propagować ideę krwiodawstwa.
W.Bugajski
07.10.2020
WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W środę 7 października 2020 r. odbyły się wybory władz Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Reprezentantami uczniów naszej szkoły zostali:
Przewodniczący – Mateusz Miśkiewicz kl. IV Tmi
Zastępca – Karolina Pobereżnyj kl. IV Tfg
Sekretarz – Dominik Laprus kl. III Tbs
Członkowie:
Sandra Warot kl. II Th
Patrycja Imosa kl. II Tfg
Bartłomiej Kisiel kl. III Tgg
Wiktoria Wieszadło kl. II k
Adam Dąbrowski kl. II tm
Natalia Kaczmarczyk kl. I też
Nowo wybranym władzom Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie składamy serdeczne gratulacje i życzymy owocnej pracy!
M.Bugajska
13.10.2020
Dzień Edukacji Narodowej
„Nie tylko z książek płynie dobra nauka z serca nauczać to jest wielka sztuka"
14 Października Dzień Edukacji Narodowej z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z jego opiekunami, aby wyrazić wdzięczności dla pracy naszych nauczycieli przygotowali życzenia i drobny słodki upominek . Wszystkim Nauczycielom Samorząd Uczniowski pragnie złożyć serdeczne życzenia spełnienia wszystkich marzeń , duzżo zdrowia, cierpliwosści i satysfakcji z wykonywanej pracy.
K.Banach
18.10.2020
Ogólnopolski Tydzień Kariery w „Grocie”
W minionym tygodniu w jędrzejowskim „Grocie” odbyły się obchody XII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W tym roku pod hasłem „DoradzaMy – zawodowo, wybieraMy – odlotowo”. Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego– wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w tym roku szkoła postanowiła wcześniej zorganizować działania w ramach OTK. W jędrzejowskim ZSP nr 2 pod opieką szkolnego doradcy zawodowego pani Magdaleny Pańczyk po raz kolejny przeprowadzono szereg działań mających na celu wspieranie tej akcji. Uczniowie wzięli udział w zajęciach „Pomysł na Odlotowe hasło zawodowe”, oraz quizie „Czy dobrze znam swój zawód”. Odbył się konkurs na najlepszą prezentację promująca swój zawód. Dzięki współpracy szkoły z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach młodzież mogła obejrzeć udostępnione filmy oraz skorzystać z informacji zawodowej Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Kielcach.
Na wyróżnienie zasługują klasy IITh, IItg, IItes, Itże, Itms za aktywny udział w akcji i największą ilość haseł promujących swój zawód. Uczennice klasy 2tfg Aleksandra Cygan i Adrianna Kobiec zajęły pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą prezentację o swoim zawodzie- prezentacja „Zawód Fryzjer”. Uczeń z pierwszej klasy technikum informatycznego Norbert Makulski uważa, że wybrał odlotowo i nawiązując do hasła przewodniego akcji napisał wiersz o swoim zawodzie:
Technik Informatyk to prawdziwy sympatyk,
pozwoli odkryć komputerów świat i nie ważne ile masz lat.
Lubi programowanie, tak jak animowanie,
Kocha grać w gierki, bo tam są zabawne aferki.
Nigdy nie odmówi w ważnej sprawie
jeśli chodzi o administrowanie.
Informatyka to ciekawe zadanie,
a jak chodzi o kartkówek pisanie
To każdy ma bojowe zadanie!
Informatyk tylko sobie klika, pstryka, naciska,
całymi dniami na kompie siedzi i Internet zwiedzi
Informatyk to odlotowa sprawa,
często z małych rzeczy może wyjść fajna zabawa!
M.Pańczyk
10.11.2020
Obchody Święta 11 Listopada
Pandemia covid-19 spowodowała, że od 26 października szkoły przeszły w tryb zdalnego nauczania. W tym ciężkim dla wszystkich czasie społeczność naszej szkoły postanowiła włączyć się w obchody Święta Niepodległości. Przedstawiciele młodzieży wspólnie z dyrekcją szkoły odśpiewali hymn państwowy oraz wzięli udział w obchodach powiatowych tego święta. Zostały złożone wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Ziemii Jędrzejowskiej, tablicą pamiatkową w "Gaju" jak również pomnikami i tablicami znajdującymi się na terenie naszej placówki. 
Z.Marcinkowski
08.12.2020
Stypendia Starosty Jądrzejowskiego za semestr I roku szkolnego 2020/21
Czas pandemii Covid-19 dość mocno sparaliżował rózne aspekty naszego życia. Na chwilę obecną zakazane są spotkania i zgromadzenia większej ilości osób. W związku z tym, nie odbyło się również uroczyste rozdanie stypendiów im. Jana Pawła II, przyznawanych przez starostę uczniom szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jędrzjowskiego. Miło nam jednak poinformować, że wśród stypendystów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: 
 • Alicja Trela - uczennica III klasy Branżowej Szkoły I Stopnia, 
 • Anna Sputo - uczennica klasy IV Technikum nr 2,
 • Konrad Sowula - uczeń klasy IV Technikum nr 2.
Starosta Jędrzejowski P.Faryna przekazał dyplomy dyrektorowi ZS nr 2 mgr P.Kowalskiemu. Będą one oczekiwać na wręczenie w sprzyjających okolicznościachnagrodzonym uczniom. Kwoty pieniężne związane z otrzymanym wyróżnieniem zostały przekazane na konta młodzieży. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
Z.Marcinkowski
08.12.2020
Akcja Krwiodawstwa
Dziś na terenie naszej szkoły, a konkretnie w budynku CKZ miała miejsce kolejna już akcja krwiodawstwa. Klub HDK, którego opiekunami są Monika i Włodzimierz Bugajscy włączył się w pomoc dla Radka i Kamilla. Akcja oddawania krwi odbyła się w cieniu panującej pandemii Covid-19, ale przy spełnieniu wszystkich obostrzeń z tym związanych. W akcji wzięło udział 49 krwiodawców, którzy oddali 22,050 litra krwi. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i podzielenie się tym cennym darem z potrzebującymi jej. 
Z.Marcinkowski
17.01.2020
Egzaminy zawodowe
11 stycznia 2021 roku rozpoczęły się egzaminy zawodowe, które potrwają do 22 stycznia. Odbywają się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego związanego z pandemią COVID-19. Zdają je uczniowie, którzy rozpoczęli naukę wedle podstawy programowej 2012, 2017 a także 2019.
Egzaminy zawodowe składają się z 2 części:
 • pisemnej – którą stanowi test skadający się z 40 zamkniętych pytań, na których rozwiązanie przewidziane jest 60 minut;
 • praktycznej - związanej z wykonaniem zadania lub zadań egzaminacyjnych, których rezultatem jest wyrób, usługa lub dokumentacja. Część praktyczna trwa w zależności od kwalifikacji od 120 do 240 minut.
W naszej szkole do egzaminów w sesji styczeń – luty 2021 podeszła młodzież ucząca się na następujących kierunkach: technik mechatronik, technik informatyk, technik usług fryzjerskich, technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych.
Wszystkim życzymy powodzenia i końcowego sukcesu. 
Z.Marcinkowski
27.01.2021
Podsumowanie "Sportowej Jesieni"
W dniu 27.01.2021 w Zespole Szkół nr 2 im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie miało miejsce wręczenie zaległych pucharów i dyplomów dla najlepszych drużyn turniejów piłkarskich „Sportowa Jesień”. Dla zwycięzców poszczególnych turniejów puchary ufundował starosta jędrzejowski mgr Paweł Faryna. Drugie miejsca nagrodził pucharami Dyrektor ZS nr 2 w Jędrzejowie mgr Paweł Kowalski, natomiast zdobywcy trzecich miejsc otrzymali puchary prezesa Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych mgr Janusza Adamczyka. Dodatkowo starosta jędrzejowski Paweł Faryna przekazał na rzecz szkoły sprzęt sportowy w postaci piłek. Z uwagi na pandemię koronawirusa dekoracja miała charakter symboliczny, nagrody zostały wręczone przedstawicielom uczestników turniejów.
Aleksander Mazurkiewicz
02.02.2021
77. Rocznica uwolnienia żołnierzy Armii Krajowej z siedziby Gestapo w Jędrzejowie.
We wtorek, na terenie miasta Jędrzejowa odbyły się uroczystości związane z obchodami 77 rocznicy uwolnienia żołnierzy Armii Krajowej z siedziby Gestapo w Jędrzejowie. Brawurowa akcja odbicia 5 żołnierzy AK (Stanisława Białkiewicza „Zaremby”, Zbigniewa Białkiewicza „Świerka”, Adama Grabowskiego „Mocnego”, Zbigniewa Grabowskiego „Czarnego” i Stanisława Skowronka „Pniaka”) miała miejsce 2 lutego 1944 roku. Przedsięwzięciem dowodził major Stefan Gądzio „Kos”. W akcji wzięli udział żołnierze z oddziału dywersyjnego AK, z podobwodu Wodzisław (dowodzonego przez sierż. Józefa Maja „Balleta”) - kpr. pchor. Jan Stempkowski „Michał”, kpr. Zygmunt Szyksznian „Orzeł”, kpr. Jan Turek „Kokoto”, kpr. Stanisław Urban „Kuźmicz”, st. strz. Jerzy Ostrowski „Elza”, st. strz. Władysław Trątnowiecki „Sarna”, wraz z ubezpieczającymi akcję ppor. Mieczysławem Karkowskim „Grabem”, ppor. Mieczysławem Maludzińskim „Walmieczem” i ppor. Hieronimem Piaseckim „Zolą”.
Ze względu na czas pandemii, uroczystości odbyły się w skromniejszej niż zazwyczaj formie. Rozpoczęły się od mszy świętej w Sanktuarium Błogosławionego W.Kadłubka w Jędrzejowie, której przewodniczył opat R.Ścibiorowski w asyście E.Stradomskiego. Następnie złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem majora Stefana Gądzio „Kosa” przy ZS nr 2 w Jędrzejowie jak również pod tablicą umiejscowioną przed I LO im. Mikołaja Reja przy ulicy 11 Listopada - w miejscu dawnej siedziby Gestapo w Jędrzejowie.
Obchody rocznicy odbicia żołnierzy Ak stały się już coroczną tradycją, która na stałe wpisała się w kalendarz powiatowych wydarzeń patriotycznych. Biorą w niej udział kombatanci, poczty sztandarowe, władze samorządowe i młodzież szkół ponadgimnazjalnych. W tegoroczne uroczystości wzorem lat poprezdnich zaangażowała się również nasza szkoła wystawiając poczty sztandarowe: Zespołu Szkół numer 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie i organizacji kombatanckich. 
Z.Marcinkowski
11.02.2021
"Tłusty czwartek"
Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Najpopularniejszymi przysmakami konsumowanymi w tym dniu zgodnie z tradycją kultywowaną w Polsce są pączki i faworki. Mimo trudnego czasu, jakim jest pandemia, uczniowie Technikum żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkami pań mgr inż. Ilony Soleckiej i mgr inż. Renaty Mider kultywowali w tym tygodniu tradycje tłustego czwartku. Na zajęciach zdalnych z pracowni gastronomicznej poznali/przypomnieli sobie technologie wykonania ciast drożdżowych oraz ciast zbijanych. We własnych domowych kuchniach wyczarowali słodkie przysmaki: pączki, pączki serowe, faworki i róże karnawałowe.
I.Solecka
16.02.2021
„Zagrajmy razem na Walentynki!”
14 lutego kojarzy się nam wszystkim z Walentynkami. Nasi uczniowie również o tym nie zapomnieli. Mimo pandemii Samorząd Uczniowski postanowił zaakcentować to święto w naszej szkole, ponieważ mamy nadzieję, że nie brak w niej zakochanych…
Z okazji Dnia Świętego Walentego uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty w ramach akcji „Zagrajmy razem na Walentynki”. Mieliśmy tylko jeden warunek – tematem była miłość. Jak zwykle nasi koledzy i koleżanki nie zawiedli. Napłynęły do nas różne prace: piosenki, wiersze i prace plastyczne. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Wszystkie prace możecie obejrzeć na FB naszej szkoły.
Jednocześnie pragniemy, aby okazywanie bliskim miłości było ważne nie tylko w Walentynki, ale każdego dnia, czego wszystkim gorąco życzymy!
Aby jeszcze bardziej zaakcentować święto zakochanych w naszej szkole samorząd uczniowski postanowił zorganizować również konkurs, w którym uczniowie mieli przedstawić czym dla nich jest miłość jej różne aspekty i postrzeganie przez człowieka. Dla każdego miłość znaczy coś innego dlatego też każdy tworzy swoją własną definicję miłości bardzo cieszy nas fakt, że uczniowie chętnie podzielili się swoimi spostrzeżeniami odnośnie miłości i tym co dla nich stanowi. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Pierwsze miejsce - Magdalena Lipska klasa 4 Tfg
Miejsce drugie - Magda Chrabąszcz klasa 2 Tfg
Miejsce trzecie - Ilona Tasak klasa 2 Tfg
M.Bugajska, K.Banach
08.11.2019
Powiatowe Święto Niepodległości
W dniu 11.11.2019 r. poczty sztandarowe, młodzież i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w powiatowych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele Świętej Trójcy w Jędrzejowie a zakończyły wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego i złożeniem wiązanek pod Pomnikiem Bohaterów Ziemii Jędrzejowskiej.
Z.Marcinkowski
01.03.2021
Obchody Narodowego Dnia  Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
 1 marca społeczność naszej szkoły brała udział w obchodach Narodowego  Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 9.00 spotkaliśmy się pod pomnikiem major Stefana Gądzio „KOSA”, aby oddać cześć bohaterom podziemia antykomunistycznego, żołnierzom wyklętym, niezłomnym. Dyrektor szkoły pan Paweł Kowalski powitał zgromadzonych gości:przedstawicieli parlamentu,władz samorządowych, związków zawodowych, służb mundurowych, dyrektorów szkół, nauczycieli i zgromadzoną młodzież. W uroczystości brały udział poczty sztandarowe Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie i organizacji kombatanckich. Dyrektor Paweł Kowalski przypomniał postać wielkiego człowieka, majora Stefana Gądzio. Był to wybitny dowódca i organizator. Uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, podoficer a następnie oficer służby stałej WP, uczestnik Kampanii Wrześniowej 1939 a od sierpnia 1941 roku Komendant Obwodu Jędrzejów ZWZ o pseudonimie „Kos”. 2 lutego 1944 roku Stefan Gądzio”Kos”dowodził brawurową akcją odbicia 5 żołnierzy AK z gestapo w Jędrzejowie. Jego zasługi nie pozostały bez echa. W 1993 roku Rada Miejska w Jędrzejowie nadała jednej z ulic imię „Majora Stefana Gądzio – Kosa”. Z inicjatywą, aby wybudować pomnik majorowi, czyniąc wszelkie starania, wyszedł Związek Harcerstwa Polskiego działający przy ZS nr 2 w Jędrzejowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej koło Jędrzejów. Honorowy patronat nad budową pomnika objął b. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Ryszard Kaczorowski i w 2005 roku w 60 rocznicę zamordowania majora, przed naszą szkołą został odsłonięty pomnik Stefana Gądzio”Kosa”. Dwa lata później w 2007 roku  również odsłonięto pomnik, upamiętniający dowodzoną przez S. Gądzio akcję odbicia żołnierzy AK z jędrzejowskiego Gestapo. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński 10.11.2009 roku nadał pośmiertnie majorowi Stefanowi Gądzio Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Syn majora Andrzej przekazał order  dla Zespołu Szkół nr 2 w Jędrzejowie, aby umieszczony na honorowym miejscu był świadectwem dla kolejnych pokoleń Polaków - oddania sprawom Ojczyzny jego ojca oraz żołnierzy Obwodu Jędrzejów Armii Krajowej.
Kolejno głos zabrał dyrektor Bernard Suchmiel, który odczytał list od prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Przybyły senator Krzysztof Słoń na zakończenie uroczystości powiedział:”To szczególny dzień pamięci o tych, dzięki którym również w tej szkole możemy uczyć naszą młodzież, nasze dzieci o polskich sprawach, o polskiej historii, w języku polskim. Dziękuję Wam za to, że nie pozwalacie zapomnieć o polskich bohaterach, że tę pamięć wciąż przywołujecie, bo pewnie w głębi serca czujecie, że to najlepszy sposób żeby nasz patriotyzm, patriotyzm XXI wieku mógł przetrwać budowany na etosie naszych bohaterów, naszych męczenników, takich jak major Gądzio „Kos”. Major Stefan Gądzio „Kos” brał udział w bitwie Warszawskiej, w tej wielkiej polskiej Victorii,która przyniosła wolność od bolszewickiego najeźdźcy...Działo się to w sierpniu 1920 roku i 25 lat po tym wydarzeniu, również przyszedł sierpień 1945 roku, kiedy w bestialski sposób odebrano mu życie. Ale dziś – i to jest nasz obowiązek, pamiętajmy...bo oni żołnierze niezłomni zwyciężyli. Chwała i cześć bohaterom. Chwała żołnierzom niezłomnym”
W atmosferze zadumy, przy dźwiękach piosenki Tadka „Żołnierze Wyklęci”, wiązanki kwiatów złożyli zaproszeni goście. To była piękna lekcja historii.
 Ewa Nemś
01.03.2021
Uroczyste otwarcie pracowni geodezyjnej w Zespole Szkół im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”
1 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego przy Zespole Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego”Grota” została otwarta nowoczesna pracownia geodezyjna. Dyrektor szkoły pan Paweł Kowalski powitał zaproszonych gości. Symbolicznego aktu otwarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonali senator Krzysztof Słoń, wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak, wicemarszałek Marek Bogusławski, starosta jędrzejowski Paweł Faryna i dyrektor szkoły Paweł Kowalski. Klasopracownię poświęcił opat Rafał Ściborowski. Dyrektor szkoły Paweł Kowalski podpisał  porozumienie z firmą Geoline z Zabrza na mocy którego zapewniony ma być wysoki poziom kształcenia  uczniów szkoły i efektywne wykorzystywania w przyszłości nabytej przez nich wiedzy. Dzięki wsparciu finansowemu starostwa powiatowego w Jędrzejowie pracowania geodezyjna została wyposażona w nowoczesny sprzęt między innymi: tachimetry elektroniczne (3 sztuki), niwelatory cyfrowe (3 sztuki), niwelator kodowy oraz GPS. Zakupiono dodatkowe akcesoria potrzebne do wykonywania pomiarów geodezyjnych między innymi tyczki, łaty niwelacyjne, pryzmaty w oprawie, dalmierze, węgielnice. Do dyspozycji uczniów są również paliki drewniane, szpilki, farby fluorescencyjne, które umożliwiają im oznaczanie punktów w terenie. Pracownia posiada również nowoczesny sprzęt komputerowy z programami geodezyjnymi takimi jak WinKalk i MikroMap. Koszt wyposażenia sali geodezyjnej to około 120 tysięcy złotych. Przyszli geodeci mają teraz możliwość wykonać każdy pomiar oraz opracować jego wyniki, a przede wszystkim odpowiednio przygotować się do egzaminów zawodowych.
 Ewa Nemś

08.03.2021
Wyniki zimowego konkursu fizycznego
W lutym uczniowie wzięli udziału w zimowym konkursie fizycznym zorganizowanym w naszej szkole.  Zadanie polegało na wykonaniu i przesłaniu zdjęcia ukazującego dowolne  zimowe zjawisko fizyczne wraz z opisem. Mogło to być nocne niebo, lód, sople, woda, doświadczenie, zwierzę w ruchu, czy oświetlone nocą ulice. Wpłynęło mnóstwo prac dotyczących zjawiska fizycznych w zimowej aurze. Oto przyznane miejsca oraz wyróżnienia:
I miejsce -  Oliwia Wojsław klasa 1tfg - Promienie świetlne z lamp w zimowy wieczór.
II miejsce - Dawid Gołębiowski oraz Mateusz Zabrzuch klasa 1ti  – Zalew w Jędrzejowie – zjawisko krzepnięcia oraz Topnienie śniegu – zjawisko topnienia.
III miejsce - Agata Zimoch klasa 2tg – Zimowa natura we mgle.
Wszystkie pozostałe prace zasługują na szczególne wyróżnienie, ponieważ zostały profesjonalnie wykonane i ciekawie przedstawione. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za udział!

M.Pańczyk
18.03.2021
Akcja LOP -Wieszamy budki lęgowe!
15 marca szkolne koło Ligi Ochrony Przyrody przeprowadziło akcje wieszania budek lęgowych dla ptaków przy Zespole Szkół nr 2 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie. Budki zostały wykonane przez uczniów szkoły na zajęciach praktycznych w pracowni stolarskiej. Są one zastępczymi enklawami w których ptaki mogą bezpiecznie odbyć okres lęgowy. Warto pomagać im zakładać gniazda i wieszać gotowe budki. Tak możemy zrekompensować braki w przyrodzie. Najczęściej miejsca na dziuple giną razem z wycinanym starodrzewiem dlatego wieszanie budek lęgowych w miastach jest bardzo ważne dla zachowania równowagi ekosystemu. Każdorazowo akcje pomocy zwierzętom wspiera w naszej szkole dyrekcja za co szkolne koło LOP serdecznie dziękuje.
A teraz z niecierpliwością czekamy aż w zawieszonych domkach pojawią się pierwsi goście.
  Ewa Nemś
14.04.2021
Ogólnopolski konkurs "Polskie serce pękło. Katyń 1940"
13 kwietnia 2021 roku o godzinie 20:10 na TVP1 ogłoszono wyniki II edycji ogólnopolskiego konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. To konkurs organizowany przez Kancelarię Sejmu z inicjatywy Marszałek Sejmu pani Elżbiety Witek. Jest on skierowany do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i ma na celu upamiętnienie Zbrodni Katyńskiej.
W skład Komitetu Honorowego konkursu weszli: Prezydent Andrzej Duda (przewodniczący), Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński, Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek. Przewodniczącym komisji konkursowej był prof. Tadeusz Wolsza.
Był on przeprowadzony w trzech kategoriach:
- plastycznej - w której zadaniem uczestników było stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską;
- literackiej – w której zadaniem uczestników było przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”;
- tekst piosenki – w której zadaniem uczestnika było przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.
Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło prawie 4 tys. prac, z czego ok. 3 700 spełniło wymogi formalne. W ten sposób młodzi ludzie udowodnili, że pamięć o Zbrodni Katyńskiej i jej ofiarach jest nadal żywa w ich pamięci.
Z Zespołu Szkół nr 2 im. gen Stefana Roweckiego „Grota” siedmiu uczniów, pod opieką merytoryczną Anety Haczyk, przygotowało prace w każdej z trzech kategorii:
- prace plastyczne wykonali: Gabriela Kot (klasa 3TGG), Magdalena Ozga (klasa 1 tfg), Oliwia Wojsław (klasa 1tfg) oraz Natalia Kaczmarczyk (klasa 1 tże)
- pracę literacką przygotował Szymon Łuszczkiewicz (klasa 1tże)
- tekst piosenki napisali: Natalia Fatyga (klasa 3 TGG) oraz Bartosz Cichoń (klasa 1tże),
Wśród tak dużej liczby zgłoszonych prac, zauważono talent uczennicy naszej szkoły. Olbrzymim sukcesem okazało się zdobycie przez Natalię Fatygę 4 miejsca w kategorii – tekst piosenki. Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników i gratulacje dla Natalii!
 Aneta Haczyk
30.04.2021
Pożegnanie uczniów klas czwartych kończących szkołę
30 kwietna w Zespole Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” pożegnano absolwentów klas maturalnych. Z uwagi na panujące obostrzenia epidemiologiczne uroczystość odbywała się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny. O godzinie 9.00 swoje zakończenie miała klasa IV TBS z wychowawczynią  Moniką Bugajską , o godz. 10.00 klasa IV TFG z wychowawczynią Małgorzatą Sosnowską i o godz. 11.00 klasa IV TMI z wychowawcą  Zbigniewem Marcinkowskim.
Abiturientów żegnali wychowawcy, dyrektor szkoły Pan Paweł Kowalski oraz starosta jędrzejowski Pan Paweł Faryna. Dyrektor szkoły podziękował za cztery lata ciężkiej pracy, życzył sukcesów na egzaminach maturalnych oraz obrania właściwej drogi w życiu i dążenia do zamierzonych celów. Następnie dyrektor szkoły ze starostą jędrzejowskim wręczyli najlepszym uczniom dyplomy i nagrody książkowe.
Wyróżnieni uczniowie to:
Klasa IV TBS -Kowalski Paweł,Fert Mateusz, Wojsław Krzysztof
Klasa IV TFG – Sputo Anna, Lubińska Anna, Kot Kamila, Cebulska Agata, Nowak Wiktoria, Pobereżnyj Karolina, Cebulska Natalia
Klasa IV TMI – Miśkiewicz Mateusz, Sowula Konrad, Łukasik Bartłomiej, Baran Patryk, Trela Wojciech, Rutkowski Wiktor
Wszystkim absolwentom życzymy dobrze zdanej matury i dostania się na wymarzone studia.
 Ewa Nemś
01.06.2021
Turniej Piłki Nożnej w „Grocie”
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Zespół Wychowania Fizycznego. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00. Dyrektor szkoły Pan Paweł Kowalski powitał zgromadzonych na trybunach nauczycieli i młodzież, zachęcając do dopingu. W sportowych zmaganiach brały udział następujące klasy: 2 tm, 2 ti, 3 Tbs, 3 Tmi, 1 tms, 1 ti i 2 tfg. Po pasjonujących spotkaniach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce i 18 punktów zdobyła klasa 3 Tbs, drugie miejsce i 12 punktów zdobyła klasa 2 tfg i trzecie miejsce i 9 punktów zdobyła klasa 1 tms. Kolejno według punktacji uplasowały się I ti, 2 tm, 3 ti i 2 ti. Wszystkim zawodnikom biorącym udział w meczach serdecznie gratulujemy sportowego ducha walki.
To był w „Grocie” dzień pełen radości i kulturalnego współzawodnictwa. Nie zabrakło słodkich upominków dla „wszystkich dzieci”, o co postarał się Pan dyrektor Paweł Kowalski. Zachwycona młodzież wyrażała opinie, że częściej powinny być takie dni w szkole.
Ewa Nemś
01.06.2021
Stypendia Starosty Jędrzejowskiego.
1 czerwca w budynku Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie 11 uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jędrzejowskiego otrzymało Stypendia Starosty. Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Paweł Kuśmierek, Paweł Rudnicki, Patryk Łuszczek, Natalia FatygaNagrody wyróżnionym uczniom wręczali: starosta - Paweł Faryna, wicestarosta - Maria Barańska i naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych - Renata Kwas. W uroczystości uczestniczyli dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice nagrodzonych. 
Przy tej okazji należy przypomnieć, że stypendium może otrzymać uczeń, który:
 • uczy się w publicznych szkołach ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Jędrzejowski, z wyłączeniem szkół dla dorosłych;
 • posiada bardzo dobrą lub wzorową ocenę zachowania;
 • uzyskał średnią ocen (minimum 4.8 w liceum ogólnokształcącym, 4.5 w technikum, 4.25 w branżowej szkole), 
Dodatkowe kryteria przyznania stypendium to uczestnictwo w olimpiadach, konkursach oraz działalność na rzecz szkoły lub środowiska lokalnego. Kwota przyznawanego stypendium dla ucznia - 1000 zł. Nagrodzonym gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.
Zbigniew Marcinkowski
17.06.2021
Uczniowie "Grota" w Wojewódzkim konkursie Wiedzy o Ziemii Świętokrzyskiej
17 czerwca uczniowie naszej szkoły, Paweł Rudnicki z klasy I Tms oraz Sebastian Pawlik z klasy II ti pod opieką merytoryczną Ewy Nemś, wzięli udział w wojewódzkim konkursie Wiedzy o Ziemi Świętokrzyskiej. Warto dodać, że Zespół Szkół nr 2 im. gen Stefana Roweckiego”Grota” z Jędrzejowa był jedynym reprezentantem powiatu na tymże konkursie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski oraz Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowań Ziemią Świętokrzyską, jej historią, tradycjami, walorami turystycznymi oraz promowanie wiedzy o samorządzie. Składał się z części pisemnej w formie testu(eliminacje) i części ustnej(finał) do którego zakwalifikowało się 5 najlepszych drużyn, na 15 biorących udział w konkursie. Drużyna „Grota” nie stanęła na podium, ale zdobyta wiedza i doświadczenie na pewno zaprocentują w przyszłości.
Ewa Nemś
24.06.2021
Egzaminy zawodowe w toku...
Czerwiec to miesiąc, w którym chyba najbardziej zapracowani są uczniowie klas III technikum i Szkoły Branżowej I Stopnia. Kończy się rok szkolny i trzeba zadbać o promocję lub ukończenie szkoły, a równolegle trwają egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie (podstawa programowa 2012, 2017 i 2019). Obecnie do egzaminów w sesji czerwiec/lipiec przystępują uczniowie zdający kwalifikacje:
 • AU.04 - Eksploatacja środków transportu drogowego, zawód: kierowca mechanik
 • AU.20 - Prowadzenie sprzedaży, zawód: sprzedawca
 • AU.26 - Projektowanie fryzur, zawód: technik usług fryzjerskich
 • BD.30 - Organizacja i kontrola robót budowlanych oraz sporządzanie kosztorysów, zawód: technik budownictwa
 • BD.31 - Wykonywanie pomiarów sytuacyjnych, wysokościowych i realizacyjnych oraz opracowywanie wyników tych pomiarów, zawód: technik geodeta
 • EE.02 - Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych, technik mechatronik
 • EE.08 - Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci, zawód: technik informatyk
 • EE.09 - Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych, zawód: technik informatyk
 • EE.21 - Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych, technik mechatronik
 • E.18 -  Eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, zawód: echnik mechatronik
 • E.19 - Projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych, zawód: technik mechatronik
 • HGT.03 - Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie, technik hotelarstwa
 • MG.18 - Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, zawód: technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych
 • MG.43 - Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych, zawód: technik pojazdów samochodowych
 • TG.07 - Sporządzanie potraw i napojów, zawód: technik żywienia i usług gastronomicznych
 • TG.16 - Organizacja żywienia i usług gastronomicznych, zawód: technik żywienia i usług gastronomicznych
Warto przytoczyć, że egzaminy składają się z dwóch części: 
 • pisemnej - zdanie tej części jest związane z uzyskaniem 50% pkt
 • praktycznej - zdanie tej części gwarantuje uzyskanie 75% pkt
Wyniki egzaminów bedą znane pod koniec sierpnia. Wszystkim zdajacym życzymy samych sukcesów.
Z.Marcinkowski
24.06.2021
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w ZS nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego”Grota” w Jędrzejowie.
Zakończenie roku szkolnego w „Grocie” miało charakter niezwykle uroczysty i podniosły. 25 czerwca o godzinie 9.00 gospodarz naszej szkoły, dyrektor Paweł Kowalski powitał zgromadzonych uczniów,nauczycieli oraz zaproszonych gości. Następnie została odprawiona msza święta celebrowana przez proboszcza parafii bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie – Jakuba Edwarda Zawadzkiego. Podczas uroczystości starosta jędrzejowski Paweł Faryna, wicestarosta Maria Barańska oraz dyrektor szkoły wręczyli dyplomy, książki oraz upominki uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia zakończenie roku dla klas pierwszych odbyło się o godzinie 9.00, dla klas drugich o godzinie 11.00 a dla klas trzecich o godzinie 12.00.
Wszystkim uczniom życzymy zasłużonego odpoczynku, a absolwentom szkoły powodzenia i dalszych sukcesów.
 Ewa Nemś
29.06.2021
"Linia produkcyjna" od firmy PEPPERL+FUCHS POLSKA dla naszej szkoły.
W dniu 29.06.2021 w naszej szkole miało miejsce przekazanie przez firmę PEPPERL+FUCHS POLSKA stanowiska demonstracyjnego przedstawiającego budowę, działanie linii przemysłowej zarządzającej przesyłem i rozdziałem materiałów. Przekazania sprzętu dyrektorowi ZSP nr 2 w Jędrzejowie mgr Pawłowi Kowalskiemu dokonał dyrektor ds. sprzedaży PEPPERL+FUCHS POLSKA mgr inż. Tomasz Michalski. Obecni przy tym byli także kierownik kształcenia praktycznego mgr inż. Tomasz Wojtachnio oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych Zbigniew Marcinkowski.
Przekazany przez firmę sprzęt, będzie stanowił istotne wzbogacenie i uzupełnienie wyposażenia pracowni mechatronicznej w ZS nr 2. Pozwoli na uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego w zakresie nauczania przedmiotów zawodowych, zwłaszcza na kierunku technik mechatronik. Umożliwi także zapoznanie młodzieży z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi odnośnie sterowania urządzeniami mechatronicznymi, wykorzystania sterowników PLC, paneli HMI, serwonapędów i czujników przemysłowych.
Miłym zaskoczeniem było przy tej okazji spotkanie z pracującym w firmie absolwentem naszej szkoły Piotrem Simlatem, który jest kierownikiem regionalnym FA Pepperl+Fuchs na Polskę południowo-wschodnią. Pan Piotr Simlat, jak sam powiedział nie mógł sobie odmówić przyjazdu do naszej szkoły, powrócił tu z przyjemnością. Odbyte w trakcie spotkania rozmowy z przedstawicielami Pepperl+Fuchs były interesujące i wzbogaciły naszą wiedzę na temat nowych rozwiązań w mechatronice. Mamy nadzieję, że w przyszłości kontakty z firmą PEPPERL+FUCHS POLSKA zacieśnią się i zaowocują wspólnymi działaniami na rzecz edukacji naszych uczniów. Jeśli młodzież ma zdobywać wiedzę i umiejętności, to niech czyni to w oparciu o doświadczenia najlepszych w branży.
Firma PEPPERL+FUCHS  jest bowiem znana na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinie automatyki przemysłowej.
Zbigniew Marcinkowsk
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego