2012/2013 - Mechatronika

"MechatroniK"
Zespół Szkół Nr 2 w Jędrzejowie

Aktualizacja: 26.03.2022

Przejdź do treści

2012/2013

Zajęcia dodatkowe
27.03.2012
Trwają zajęcia z projektu "Teoria i praktyka drogą do sukcesu zawodowego", który nasza szkoła realizuje w partnerstwie z Lokalną Grupę Działania "Ziemia Jędrzejowska - Gryf". W tym semestrze młodzież uczestniczy w I części projektu - "Od teorii do praktycznej nauki zawodu - zajęcia z przedmiotów zawodowych". W ramach działania prowadzone są m.in. zajęcia obejmujące "Praktyczną realizację projektów uczniowskich z zakresu elektrotechniki i elektroniki: doskonalenie wiedzy z zakresu budowy, montażu i testowania układów elektronicznych i mechatronicznych".
Na zdjęciach poniżej młodzież technikum elektrycznego i mechatronicznego, odbywa ćwiczenia z techniki lutowania i budowy układów elektronicznych. Finał zajęć stanowi montaż sterowanych układów robotyki - małych funkcjonalnych robotów.
23.03.2013
Realizacja zajęć "Praktyczna realizacja projektów uczniowskich z zakresu elektrotechniki i elektroniki" odbywających sie w ramach projektu "Teoria i praktyka drogą do sukcesu zawodowego" osiągnęła już półmetek. Uczniowie technikum elektrycznego i mechatronicznego rozpoczęli montaż części elektronicznej wybranych przez siebie zestawów "robotyki". Niektóre roboty nabrały już realnych kształtów inne o bardziej złożonej budowie jeszcze ich nie przypominają - przeobrażenie jednak już wkrótce. W trakcie zajęć uczniowie pod opieką Z.Marcinkowskiego nabywają i kształtują swe umiejętności związane z rozpoznawaniem elementów i procesem  lutowania obwodów elektronicznych. Mamy nadzieję że podobnie jak to było w roku poprzednim wszystkie roboty będą mogły zaprezentować swe możliwości i w ten sposób dadzą radość z "nauki i zabawy" ich konstruktorom.
25.05.2013
Dziś zakończyły się zajęcia z projektu "Teoria i praktyka drogą do sukcesu zawodowego" - działanie: "Praktyczna realizacja projektów uczniowskich z zakresu elektrotechniki i elektroniki". W ramach zajęć grupa uczniów z klas III technikum elektrycznego i mechatronicznego miała możliwość nabyć i doskonalić swą wiedzę i umiejętności  z zakresu budowy, montażu i testowania układów elektronicznych i mechatronicznych.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i prowadzącego zajęcia (Z.Marcinkowski) powstały ciekawe modele robotów reagujących na bodźce zewnętrzne np. hałas, światło, przeszkody jak również sterowanych z pilota. Zwłaszcza ta ostatnia grupa cieszyła sie dużym zainteresowaniem - powstały dwa roboty, które pozwalają na wykorzystanie ich do przeprowadzenia rozgrywek piłkarskich. Być może staną się szkolną alternatywą dla gier o tematyce piłki nożnej dedykowanych na konsole czy komputery PC. Nic bowiem chyba tak nie cieszy jak wykonany własnoręcznie robot, a na dodatek prezentujący formę piłkarską jak Robert Lewandowski.
v. 16.2.1 - v.19.1.8
Projekt i wykonanie:
Zbigniew Marcinkowski
online
unikalne
dzisiaj
Wróć do spisu treści