Famet 2015 - Mechatronika

"MechatroniK"
Zespół Szkół Nr 2 w Jędrzejowie

Aktualizacja: 26.03.2022

Przejdź do treści

Famet 2015

Wydarzenia > Wycieczki
29.09.2015 r.
Wycieczka przedmiotowa do Fabryki paratury i Urządzeń "Famet" S.A Zakład Produkcyjny Nr 2 w Jędrzejowie
Dzisiaj uczniowie klasy 1Tms o specjalności technik mechatronik pod opieką doradcy zawodowego Magdaleny Pańczyk i nauczyciela przedmiotów zawodowych Zbigniewa Marcinkowskiego uczestniczyli w wycieczce do Zakładu Produkcyjnego "FAMET" S.A. w Jędrzejowie. Zakład ten powstał w 1966 roku jako Zakłady Mechaniczne w Jędrzejowie i produkował części i komponenty dla fabryki obrabiarek "PORĘBA". Od 1996 roku zakłady BIFAMET są częścią GRUPY FAMET.
Obecnie firma ta specjalizuje się w produkcji:
  • komponentów do maszyn budowlanych, elektrycznych i generatorów,
  • elementów turbin wiatrowych,
  • żaluzji i bloków łożyskowych,
  • osłon teleskopowych na prowadnice obrabiarek.
Prowadzi także usługi z zakresu obróbki mechanicznej.
Na teren zakładu wprowadził nas mgr inż. Grzegorz Kurek, który omawiał i prezentował nam procesy produkcyjne występujące w zakładzie. Zapoznał nas m.in. z rolą centrum obróbczego CNC, a także z maszynami do cięcia gazowego, laserowego i spawającymi robotami. Przy centrum obróbczym młodzież mogła zobaczyć "uzbrojenie" obrabiarki oraz jej możliwości obróbcze. Oprócz tego, uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi urządzeniami do wykonywania pomiarów oraz procesem przygotowania, malowania i suszenia komponentów, a także czynnościami związanymi z montażem niektórych półfabrykatów.
Składamy serdeczne podziękowania dla zarządu firmy, mgr inż. Grzegorza Kurka, a także dla pracowników Zakładu Produkcyjnego "FAMET" S.A. w Jędrzejowie za umożliwienie zwiedzania zakładu oraz przekazanie szeregu cennych informacji związanych z obrabiarkami sterowanymi numerycznienowoczesnymi i metodami pomiarowymi. Liczymy, że współpraca między naszą szkołą i firmą "Famet" będzie się dalej pozytywnie rozwijać.
v. 16.2.1 - v.19.1.8
Projekt i wykonanie:
Zbigniew Marcinkowski
online
unikalne
dzisiaj
Wróć do spisu treści