Targi Kielce 2018 - Mechatronika

Wydarzenia > Wycieczki
1.03.2018 r.
Wyjazd na Targi Enex Nowa Energia, EKOTECH oraz Green City Expo w Kielcach
Dziś 50 - osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły reprezentująca zawody technik mechatronik, technik elektryk, technik informatyk udała się do kieleckiego centrum targowego. Tematem przewodnim odbywającej się tam wystawy była ochrona środowiska oraz alternatywne sposoby pozyskiwania energii. Na targach wystawiło się ok. 160 firm które prezentowały nowoczesne technologie i urządzenia związane z ochroną środowiska, gospodarką odpadami jak również pozyskiwaniem energii elektrycznej oraz cieplnej z wykorzystaniem fotowoltaiki, pomp ciepła, kolektorów słonecznych czy biomasy. W trakcie targów młodzież miała możliwość uczestniczenia w trwających konferencjach na temat ochrony srodowiska, możliwości wykorzystania fotowoltaiki w firmach jak również gospodarstwach indywidualnych, trendów w budowie tzw. inteligentnych domów wykorzystujących niekonwencjonalne sposoby pozyskiwania energii, jak rownież zapoznać się z bieżącą sytuacją w zakresie segregacji odpadów. Nasi uczniowie przyglądali się trwającym zmaganiom monterów instalacji OZE jak również sami brali udział w konkursach teoretycznych w trakcie których można było zdobyć wiele cennych gadżetów. Można też było podziwiać samochód elektryczny Tesla S 85D, który osiąga 100 km/h w 2,8 sekundy, a szacowana moc jego silnika to około 500 KM.Tematyka wycieczki doskonale wpisała się w zagadnienia realizowanego w naszej szkole projektu związanego z odnawialnymi źródłami energii oraz montażem instalacji elektropneumatycznych i układów sterowania jako niezbędnych elementów instalacji OZE.
Opiekunami młodzieży byli: Jacek Garus, Agnieszka Chabior, Renata Walczak i Zbigniew Marcinkowski.
v. 16.2.1 - v.19.1.8
Projekt i wykonanie: